| deutzadia a întrebat:

Este greu sa patinezi? Eu vreau foarte mult sa ma invat si cat timp ar dura pana sa ma invat bine? voi cum ati invatat si daca v-a fost greu sau usor avand in vedere ca nu prea stiu da pe role doar putin si daca ati cazut de foarte multe ori.Eu am incredere si au auzit ca trebuie sa fi relaxata pe gheata si spuneti-mi parerea voastra. PS am 14 ani. Funda

Răspuns Câştigător
| Ronnii33 a răspuns:

Nu este deloc greu sa patineji.Intradevar, trebuie sa fi relaxat cand patinezi si, daca esti imcepatoare trebuie sa stai la inceput pe langa margine.Nu o sa dureze mult pana cand o sa-ti dai drumu sa mergi.Incearcasa fi relaxata, increzatoare si sa te amuzi din esecuri.
Noroc.

4 răspunsuri:
| annaangel17 a răspuns:

E usor sa umblii pe patine, e ca si pe role.Dar e foarte greu sa stii sa patinezi, ma refer la toate acele miscari..Iti trebuie sa inveti ani, nici patinatorii de acum nu stiu "de tot" sa patineze, adica ei inca invata...

| cristiiiiiii a răspuns:

E usor ai nevoie insa de cineva care se pricepe si are rabdare sa iti arate si tie

| Resurrection a răspuns:

Daca sti sa te dai pe role practic sti si sa patinezi si chair daca nu sti pe role este usor sa inveti patinatul.

| IrinaAnda a răspuns:

Nu este greu.Atata timp cat sti sa mergi pe role, sa mergi pe patine va fi floare la ureche.