| Strongman a întrebat:

Esti pe cale sa postezi un mesaj care poate incuraja pirateria si distributia ilegala de materiale pe internet. Legea nr. 8 din 1996, privind dreptul de autor si drepturile conexe, a fost modificata semnificativ prin Legea nr. 285 din 2004, prin OUG nr. 123 din 2005, precum si prin Legea nr. 329 din 2006, iar tu ai putea sa te afli in situatia de a le incalca acum.
In ipoteza unei actiuni pe cale legala, TPU.ro este obligat sa furnizeze IP-ul tau (**.**.**.**) si restul datelor de identificare si informatiilor despre tine.
Esti sigur ca doresti sa postezi acest mesaj si iti asumi toate riscurile? intrebarea e : ce poti pati cu adevarat? eu am scris un cuvant si mi-a aparut mesajul. Nu am postat nici un link. Chiar ma salta politia?

3 răspunsuri:
| hunterpainting a răspuns:

Nu

| Cruciuliță a răspuns:

Esti bun la atletism?

| cristinapasager a răspuns:

Nu te salta politia. TPU te informeaza ca sunt obligati sa furnizeze informatii despre tine in cazul in care politia se sesizeaza ca ai facut ceva ce incalca legea drepturilor de autor.