| DienutzaLovesMJ a întrebat:

Eu am o prietena buna, ei nu chiar asa de buna este cam rea eu i-am spus mereu un secret de-al meu iar ea striga in toata scoala ca,, Diana...". Desigur eu sunt populara in scoala si toata lumea stie despre cine e vorba si e cam jignitor. Voi considerati ca eu trebuie sa o mai consider,, surioara mea" dupa ce imi face?

PSbig grinaca imi dati comentarii care ma ajuta primiti FUNDA.

Răspuns Câştigător
| Damii a răspuns:

Draga mea, o prietena adevarata nu ar face asa ceva!
Gandeste-te, poate are ciuda pe tine sau ceva de genul asta!
Oricum, nu e prietena adevarata!

3 răspunsuri:
| OxVow a răspuns:

Pai.iti inteleg off-ul! Ar trebui in primul rand sa vorbesti cu ea! Dupa ce am citit,sper sa fi inteles bine,aceasta nu e chiar o prietena,ci mai mult o colega unde poti lasa loc de buna ziua, ca sa zic asa! O prietena/surioarahappy nu se comporta asa, iar eu cred ca.stie cam multe,iar totul ar trebui sa prinda sens, cand ai inceta sa-i mai spui ceva, iar ea. sper sa-si dea seama ca te simti jignita de actiunile ei!

| loryM_5129 a răspuns:

Dupa gesturile pe care le face nu cred, o surioara trebuie sa iti fie alaturi, nu sa spuna la toata scoala secretele tale sau ai putea sa vorbesti cu ea si sa o convingi ca nu e bine ce face si poate se va schimba...succes:*

| Anca_3547 a răspuns:

Draga mea, am si eu o prietena asa.Dar am depashit deprimarea aceasta.In acest caz e necesar sa-i stii a raspunde inapoi, iar totul va fi ok