| dragutzyka29 a întrebat:

Eu i-am rugat pe parinti de o mie de ori sa imi ia un skateboard dar mama nu vrea sa auda iar tata zice ca-i periculor, sa mai cresc, ca skateboard-ul nu-i de fete etc.Cum ii pot convinge sa-mi ia unul?

Răspuns Câştigător
| Razvan a răspuns:

Sa stii ca o colega de-a mea a patit-o destul de rau cu skateborad-ul asta si a ajuns chiar si in spital alegandu-se cu ceva cicatracethinking
Incearca ceva mai putin periculos.Role de exempluwinking

4 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Daca ai 8 ani, asa cum pare, este intr-adevar foarte devreme, si skate-ul este intr-adevar periculos. El trebuie cumparat si folosit cu toate echipamentele de protectie :casca, cotiere, genunchiere...

| mecfoy a răspuns:

Este cam devreme. Skateboard-ul ar trebui folosit pe la 15 ani, pentru ca risti accidentari urate altcumva. :-)

In aceasta situatie, parintii tai au dreptate.

| dragutzyka29 explică:

Am 12 ani

| Duster a răspuns:

Nu stiu cum sa ii convingi, dar eu zic sa stai cuminte, a luat fratele meu unu, si am cazut ieri, de nu mai puteam sa merg, pe bune, si acu ma mai doare.Tot bicicleta e de baza.