| Burlacu006 a întrebat:

Eu vreau sa-mi iau un caine si tata e de acord dar mama nu vrea zice ca face mizerie se caca in casa se pisa etc, am incercat sa-i explic co sa-l dresez dar nici nu vrea sa auda..cum o pot convinge sa accepte?

Răspuns Câştigător
| blueandwhite a răspuns:

Incearca sa o ajuti la treaba sa o faci fericita eu zic sa faci curat si sa mentii curatenia asa poate vede ca poti sa ai grija de un animal

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Poate ar fi bine sa te gandesti la o pisica. Sunt mult mai potrivite pentru apartament deoarece nevoiile si le fac doar in niste cutii cu nisip, pur si simplu nu pot face in alta parte, iar daca i-o pui intr-un loc si-o inveti acolo n-o sa ai treaba cu ea. Cu cainele mai greu, va trebuii sa-l plimbi mereu cand are nevoie sa-si faca nevoiile. Daca tu crezi ca esti pregatita, si te poti descurca cu asta, spune-le ca-ti asumi responsabilitatea pentru plimbatul lui si pentru incidente in cazul in care va fi nevoie.
Succes!

| MIhAIKooL a răspuns:

Este foarte greu sa o convingi, iti spun din proprie experienta laughing

| Burlacu006 explică (pentru MIhAIKooL):

Pai tu ai convinso?