| CrinaAle a întrebat:

Sunt fata, am 14 ani și 1, 56. As vrea sa cresc cel mult 10 cm... Nu am părinți foarte înalți ce-i drept. Mama e cât mine in acest moment iar tata are 1, 70 aproximativ. In schimb am avut un bunic foarte inalt. Mai am șanse sa cresc câțiva cm?

2 răspunsuri:
| Andreeush a răspuns:

Corpul tău este încă în creștere, deci există șanse să mai crești în înălțime.

| alexhadarean a răspuns:

Poti avea pana la 18, 19 ani ceea ce medici numesc explozie, varul meu la 17 ani de la 1, 60 pana la 18 ani a ajuns la 1, 82 dintr'o data...dar uite daca vrei sa cresti si iti place sportul poti face baschet sau poti in fiecare zi sa stai atarnata pe o bara tinandute cu mainile cat poti tu de mult 1 minut, 2 minute...cat poti in fiecare zi si odata la o luna masoarate si vezi daca sunt cm in plus