| 熊Panda熊 a întrebat:

Eu pictez frumos, si ma gandeam ca as putea face o foarte mica afacere din asta, daca nu-mi iese macar stiu ca am incercat. Problema este ca am fost printr-o gramada de magazine si nu am gasit lemn potrivit pentru tablouri, lemn pur, nu placaje. Pana acum am improvizat putin cu placaje. Am toate materialele : panza, vopsele, grund, etc., dar imi lipseste lemnul pur.
La magazinele de constructii erau numai scanduri lungi, scumpe si naspa.
Nu stiti unde as putea gasi in oras locuri unde se vinde lemn dupa dimensiunile dorite?

5 răspunsuri:
DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

La tamplarie ^_^

| TrăieşteClipa a răspuns:

Ia legatura cu un tamplar.Ti le poate confectiona in cateva zile.
Am avut un atelier de tamplarie candva si faceam de toate, incusiv panouri pentru icoane pictate pentru o manastire din Alexandria.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ai precizat orasul!

| daniel33441 a răspuns:

Din experienta proprie iti pot spune un lucru.o astfel de afacere nu va merge.arta se vinde greu in Romania materialele sunt prea scumpe iar oamenii nu sunt dispusi sa plateasca.cauta pe facebook paginile diversilor artisti internationali sa vezi cum merge treaba. tablouri gasesti la orice magazin.singura sansa e sa vinzi in afara tarii.