| anonim_4396 a întrebat:

Eu si colegii mei ne-am hotarat sa decoram sala de clasa, deoarece este mult prea simpla(banci, scaune, catedra...si table). Ne-am gandit la un dulap pentru depozitat, niste poze inramate cu noi si un fel de etajera langa tabla(pentru burete, creta sau markere). Aveti idei mai ingenioase?big grinfunda pentru cele/cea mai buna.

Răspuns Câştigător
| bb_9337 a răspuns:

Peretii sunt cei mai accesibili de decorat. idei:
-puteti sa faceti un calendar al clasei cu imagini cu voi si data de nastere a fiecaruia notata;
-orarul il faceti ca un tablou cu dif imagini;
-puteti sa faceti chiar un colt verde(chiar daca pentru unii nu suna bine), va inveseli clasa, dar necesita si mici responsabilitati;
-puteti sa faceti un panou mare, cu spuma de mare sau placaj, pe care sa etasati tot felul de activitati, poezioare, poze, dif chestii;
-o alta chestie interesanta de pus pe perete, pentru fiecare elev puneti un animal si asezati-le exact cum sunteti voi in banci(asta necesita putin de lucrat cu niste programe pe calculator si gata);
-categra o puteti aranja in functie de anotimp sau eveniment, diferite fete de masa colorate si accesorii. etc.
Mai gandeste-te ca multe lucruri pot fi facute. Sper ca ti-a fost de as ce am scris aici.

13 răspunsuri:
| Elena1234456 a răspuns:

Puteti pune si niste imagini colorate prin clasa, actipilduri happy. Sunt si cu personaje din desene, sunt foarte dragute.

Răspuns utilizator avertizat
| AlexutuDeiu a răspuns:

Poi inspatele catredei sa fie un scart mare pe care sa fie diplome, poze din excursie.
Pe perete 2 icoane
Deaspura tabli Steagul Romaniei
Un dulap mare in care sa puneti gen blocu de desen, lucruri asa care nu le mai duci acasa)
Pe pereti Avem Teorema lui Pitagora, cum se rezolva anumite ecuati (puteti pune in caz ca diriginta voastra e de mate) sau daca e de romana ceva de T.Arghezi si din astea
Pe perete langa usa Regulile clasei (daca vreti cine sunteti, cati sunteti)

| mihaelabr a răspuns:

Pe langa acel dulap, etajera pentru creta etc si pozele ( o idee ft buna dar nu ar trebui sa fie doar cateva poze ci foarte multe - gen sa umpleti un perete intreg)ar trebui sa aduceti si floriwinking cat mai colorate happy

| xMoonlight a răspuns:

Buna! Puneti-va ca si la Americani si la altii... dulapuri dinalea in spatele clasei ca fiecare sa aiba propriul, noi asa avem si ne tinem tot ce trebuie, e super ar trebui sa vorbiti cu diriginta daca vreti si sa vedeti cam cat costa sa va ia masurile si sa platiti, crede-ma merita happy Si hmm e buna ideea cu pozele dar eu am alta. Daca desenati un copac sau asa si fiecare este inscris in acel copac cu poza si numele lui happy Arata frumos.
La catedra o floare aranjata arata minunat.Si mai zic eu daca a-ti cumpara o perdea frumoasa, luminoasa in ton cu clasa voastra.Succes si spor la scoala :* Numai note bune.Bye

| bebitzu a răspuns:

O tablita de pluta unde sa puteti agata foi, cu ajutorul unor bolduri mici (posibil sa va dea cand cumparati tablita) cu orarul, desene, teste de nota zece, etc big grin

| PinkyPu a răspuns:

Daca sunteti de acord toti, daca sunteti uniti, puneti-va de acord asupra unor decoratii, sau decat sa cumparati, mai bine faceti voi ceva.cu ajutorul invatatorului/dirigintelui, pentru ca daca faceti voi ceva, va va da un sentiment de buna dispozitie, de multumire.
Folositi-va imaginatia.
Spor!

| MEMO a răspuns:

Punetzi si voi petale, un ceas frumos, un tablou, si mai bine o inpodobiti aproape de craciun si atuncea i punet si braduletz :X

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ati putea sa aveti un panou unde sa puneti desenele cele mai frumoase... puteti face niste flori ceva din harti creponata...folositi'va imaginatiatonguetongue

| LadyB a răspuns:

Un tablou mare pe un perete in care sa fie poza cu fiecare elev sub numele si data de nastere

| LadyB a răspuns:

Cu un bold puneti pe perdea diferite ornamente gen flori fulgi nea din hartie colorata

| LadyB a răspuns:

Ptimesc fundita pentru cele 2 raspunsuri? zi ca da...laughing

| aioanei a răspuns:

Daca sunteti de acord toti, daca sunteti uniti faceti-va coltul viu al clasei adica sa aveti un loc unde sa aveti florii, sa puneti pe geamuri daca e iarna ceva cu mos craciun sa aveti un brad impodobit,