| Loveisin a întrebat:

Buna`! Ciine imi zice si mie cum sa decoram sala de clasa de Craciun/Iarna`? Vreau multe idei`happy Multumesc :* Fundita`:*

Răspuns Câştigător
| χZαнαяєℓ a răspuns:

Buuună.
Merry Cristmas!
Păăăi... beteală roşie şi aurie. Un brăduţ frumuşel. Aşa un globuleţ la colţul tablei şi un afiş mare pe care să scrie ceva : Merry Cristmas, Crăciun fericit, Moşul nu te uită. :p
Ca să vă amuzaţi puneţi-vă într-o zii, la caterincă, puneţi-vă beteală la gât rolling on the floor.
Şii de astea, că nu prea am idei.
Baftă.

4 răspunsuri:
| iulyluvy a răspuns:

Poti sa agheti de tavan niste fulgi de sapada din hartie in caz ca nu stii cum se fac iti voi spune:
Ai nevoie de:
6 coli de hartie a-4
Foarfeca
Lipici
Se decupeaza in patrat exact pentru a simplica luati un colt al hartiei si llipitil de marginea de langa acesta.Cu dreptunghiul obtinut mai jos,taiatil ca sa ramana doar triunghiul, iar apoi indoiti triunghiul in doua, pentru a obtine un triunghi mai mic.Rotiti triunghiul pana ajunge in punctul unui semn de panta.Cu ajutorul unei foarfece taiati nu pe partea unde se leaga ci pe cialaltafasii de aprox.1 cm dar atentie sa nu il taiati de tot lasati un cm netaiat se taie 6 liniute. Dupa ce l-ati deschis prindeti cele mai mici capete si lipitile una deasupra iar un capat dedesubt. Faceti acest lucru in acest fel:una o lipiti pe o parte iar adoa intoarceti hartia si lipitio pe acea parte si continuati asa pana ce ati terminat toate capetele.
Repetati aceasta parte de fulg de 6 ori, si lipitile intruna

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa cum am facut eu:
-lipeste multe desene pe pereti de craciun
-scrie pe geamuri cu spraiuri speciale craciun fericitbig grin
-pune deasupre tablei o beteala:p
-lipeste abtipilduri pe cuier

| andreistalker a răspuns:

Pe sus niste cartoane in forma de litere si sa scrie "Craciun fericit!"
un brad mare si frumon pe geamuri niste figurine mos craciun pe pereti fundite

| alexyapinky a răspuns:

Salut! pentru inceput puneti Mos Craciuni prin clasa, decorati cu beteala, puteti sa puneti de exemplu un brad cu globulete cu beteala, luminite si cadouri : cutii de carton invelite cu hartie colorata puteti sa puneti o cizmuta facuta din material stiti voi :d sper ca ti-am fost de ajutor pupici X: funda?