| maryse_9270 a întrebat:

Eu sunt noua aici si ma intrebam, ce inseamna fundita (aici pe TPU)?

Răspuns Câştigător
| AvalohAlyn a răspuns:

Fundita este premiul virtual al site-ului. Ea se acorda de catre cel ce pune o intrebare.In mod normal fundita este acordata celui mai bun, ajutator raspuns care considera initiatorul intrebarii. Funditele ajuta si la rank. Dar scopul site-ului este sa ajuti si sa fii ajutat. Fundita e doar o consolare asa ca sa-i zicem. O poti acorda si tu si toti cei ce pun intrebari apasans pe butonul de langa oricare raspuns din intrebare, butonul :-declara acest raspuns ca fiind castigator-
Sper ca te-am ajutat
Numai bine

7 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Fundita=Medalie oranj=Raspuns castigator.
Este un fel de "Multumesc" pentru cel mai bun raspuns primit la o intrebare.

P. S. Bine ai venit printre noi!

| AvalohAlyn a răspuns:

Si bun venit pe TPU.

| Ady00pk a răspuns:

In dreapta raspunsului meu e o fundahappy Apasa pe ea si inseamna ca mi-ai dat fundahappy

| Melody a răspuns:

Funda reprezinta recompensa pe care o primeste persoana care da cel mai bun raspuns.

| AnonimA a răspuns:

Buna pai de ex eu iti rasp la intrebarea ta si mai jos scrie alege rasp ca castigator

ia uite-te ai vz?smug

| Tenchiu a răspuns:

Funtitsa o dai celui care raspunde la intrebarea ta cel mai bine, ce raspuns te ajuta cel mai mult. E ca un premiu sau o multumire pentru cel care te-a ajutat. Eu acum te-am ajutat deci da-mi fundita laughing

| maryse_9270 explică:

Aha, am inteles, multumesc tuturor.