| RoBeRTin321 a întrebat:

Ma intrebam ce inseamna cringe?

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Cringe = „mi-e rușine de rușinea ta."
Când vezi că cineva face ceva penibil, șocant, complet nereușit și începi tu să te simți neplăcut decât neamuzat.
Pentru alte nelămuriri de genul, dacă știi engleza, poți folosi www.urbandictionary.com

4 răspunsuri:
| escapegoatxd a răspuns:

Nu pot sa-ți traduc exact termenul de cringe dar Îți dau exemplu:
Gadeste-te când cineva se lovește cu ouăle intr-o bară iar tu simți lovitura aceea și te simți "cringe". Sunt mai multe exemple ofc.

| PaaTrIssIa a răspuns:

Buna, iti explic mai jos:
- Cringe = ghemui( a se ).
Sper ca te-am ajutat.
Ps: Raspunsul este corect.

| RoBeRTin321 explică (pentru PaaTrIssIa):

A ghemui..Sa stii ca eu nu am cautat pe Google Traducere prima data straight face

| Nicola_Teo_1989 a răspuns:

Definitia la cringe : Andra Gogan