| OpreaSimonaAlina a întrebat:

Eu sunt pe clasa a VII-a si anul acesta trebuie sa impodobesc impreuna cu clasa sala clasei a VIII-a. Problema este ca nu ne putem hotari ce flori sa le punem pe banca la absolventi. Am propus garoafa dar am renuntat pentru. ca unii colegi sustin ca floarea s-ar da doar la morti. Am mai propus gherbera dar, la fel ca si trendafirul, e destul de scumpa si nu avem destul de multi bani. Am strens aprox. 130 de lei si trebuie sa cumparam flori pentru. 23 de elevi.
Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| babygyrl a răspuns:

Garoafele sunt bune, nu sunt pentru morti. Crizantemele sunt pentru morti. Si eu sunt a VII a si noi luam garoafe.Pt trandafiri trebuie multi banii si tot mai bine luati garoafe.

3 răspunsuri:
| OxiiiLineage a răspuns:

Buna.
garoafele sunt intr-adevar pentru inmormantari. dau un aer sobru.
eu iti zic margaretele. pot fi putin "old-style" dar totodata miros placut si dau un aer mai festiv. sau crizanteme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ii neaparat sa le puneti flori pe banca puteti sa le luati ceva mai ieftin doar sa arete fain

| pixie_8430 a răspuns:

Lalea
crin dar nu stiu daca iti ajung banii