| adrybubuok a întrebat:

Eu vreau sa incerc sa dorm in vacanta mai mult adica pana la 10 macar. eu am culc cam devreme pe la 10-11 si ma trezesc la 8-8.30 am incercat odata sa ma culc la aproape 1 dar tot m-am trezit devreme. ce sfaturi puteti sa imi dati?

5 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Te-ai obisnuit in programul asta.Nu inteleg de ce vrei sa dormi pana tarziu pentru ca programul tau este perfect din punct de vedere al numarului de ore necesare de somn si al programului.Totusi daca vrei sa dormi tarziu bea un ceai cand simti ca ti se face somn o sa te trezeasca si incearca sa ai activitati pe timpul zilei(alearga, fa miscare) ca sa fi obosita sa dormi mult.

suntserios
| suntserios a răspuns:

De ce vrei sa pierzi 2 ore din ziua dormind?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu patesc asta fix cum zici tu!
Astazi m-am trezit la 5:45 happy!
In rest tot asa pe la 10-11 sa zic 11 juam ma culc si ma trezesc!
Oricum trebuie cel putin 8 ore pe zi sa dormi!
Programul tau este perfect!
Oricum nu stiu de ce ai avea nevoie sa il schimbi!
Si ar fi foarte greu sa il schimbi!
Sper ca te-am ajutat!:*
Funda?:*

| kzd a răspuns:

Nu trebuie sa dormi mult, sunt necesare 8-9-10 ore de somn pe zi. Pace!

| BDandelion a răspuns:

Te-ai obişnuit să te scoli mai devreme.Aşa am păţit şi eu, mă culcam pe la 2-3 şi pe la 7-7.30 eram "în picioare".