| LoveForShania a întrebat:

Au existat sirene? Stiu ca nu mai exista dar vreau sa stiu daca au existat. (banuiesc ca nu)

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirenele au fost vazute de oamenii de foarte departe de tinutul focilor in timp ce inotau.De fapt erau foci care inotau lasandu-si spatele sa iasa arcuindu-se din apa iar mintea unor aventurieri care nu mai vazusera, nici pana atunci, nici de atunci, a zamislit o legenda.

103 răspunsuri:
lolita
| lolita a răspuns:

A existat Dracula? Pai cand eram eu mai tanara prin 1823 existau niste fiinte minunate care traiau in apa, datorita baietilor care se indragosteau de ele, s-a decis ca sirenele sa nu mai iasa niciodata la vederea oamenilor. Povestea asta am inventat-o acum, daca vrei ma poti crede, daca nu...

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu cred ca au existat.happyDe fapt exista si acum numai in basme si in povesti.winking

| Ben. a răspuns:

Exista doar la fabrici, pe acoperisuri la blocuri, la vapoare sau pe un bolovan din Copenhaga.

| hândel a răspuns:

Nu au existat, nu exista. Sirenele sunt o inventie, parte din mitologie.

| Klara a răspuns:

Logic ca au existat sirene, si exista. La salvare, la pompieri... puteti vedea si auzi sirena oriunde.

Alte răspunsuri
| Diav0la a răspuns:

Orice poveste, legenda are un sambure de adevar. poate nu asa cum intelegem noi azi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am spus asta pentru ca locul unde au fost vazute in trecut corespunde cu tinutul focilor de astazi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca au existat e doar o inventie la fel ca si vampirii, extraterestrii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SIRENELE PFFFF, ce inventie sirenele exista doar in povesti

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirenele au existat, m-am uitat pe net pe tot felul de site-uri si adevarul este ca poate prin adancurile marii si foarte, foarte departe exista. Nici o data nu poti sa spui nu, nu avem de unde sa stim, marea este misterioasa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.220.ro/hHcWxvNuuw/Sirena-Gasita-In-Marina-Beach-Chennai ia aici ca exista sirene care vreti sa ma contactati eva_dragutza exista si mai cauta pe net ca eu am vazut foarte multe: http://www.220.ro/hHcWxvNuuw/Sirena-Gasita-In-Marina-Beach-Chennai si alta sirena si nu-s trucate.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca sirenele au existat sau mai exista dar poate...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sincer eu cred ca au existat. Nu prea cred ca mai exista dar cu siguranta au existat. Am facut niste cercetari si raspunsul la intrebare este DA.AU EXISTAT!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat sirene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca mai exista sirene, dar au existat.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista si acum. Am vazut la stiri si pe calculator poze cu sirene si niste oameni la stiri au vazut o sirena.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat si exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista o sirena. Au gasit-o in oceanul Indian moarta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sirenele exista si sunt sigura. E un nister dar se poate descoperi, daca il descopera as vrea sa aflu daca sunt frumoase ori urate, daca sunt bune sau rele...Nu se stie inca.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca nimeni nu stie asta cu adevarat. Unii zic ca au existat dar locuiesc numai in mijlocul oceanelor sau prin pesterile nestiute de nimeni, altii spun ca sunt doar povesti nascocite. Intr-adevar parerile sunt impartite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai sirenele nu se stie daca au existat sau nu... pai voi ce credeti?! Ca un mitocan nebun se gasise sa inventeze ca a vazut o femeie cu coada?rolling on the floor) Adevarul e cum mai spunea candva ca orice legenda sau poveste are un sambure de adevarwinking Nimeni nu stie dau au existat sau nu! Ce or fi oamenii nebuni sa inventeze asemenea chestii mai ales ca sunt oameni in varsta...pff

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exista sirene pentru ca chiar am vazut una cu ochii mei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, este foarte urata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate au existat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bineinteles ca au existat, numai ca nu stiu cum au aparut, au existat cu siguranta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat si oricum cati ani ai nu mai exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai dreptate, nu exista de fapt, nu are cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista in desene

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au existat sirene