| Georgy_1051 a întrebat:

Fac un sondaj ca sa aflu cati dintre utilizatori TPU mai citesc cate o carte in uikend.Mai cititi carti?

22 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Citesc in fiecare zi macar cateva pagini. Cam o carte pe saptamana. In concediu citesc cateva ore pe zi, in functie de timp.

mira
| mira a răspuns:

Desigur.Citesc acum eseistica lui Emil Cioran.

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Dahappy Imi place foarte mult sa citesc.Asta ma face sa ma relaxezwinking

ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Pai cum? Numai in week-end se citeste? Aoleu! Si eu care citesc macar 20-30 de pagini in fiecare zi!
Acum citesc "Le rouge du péché" de Elizabeth George.

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Imi place foarte mult sa citesc.

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Mai citesc... dar nu am programat weekend-ul pentru citit (doar pentru curatenie big grin )... Citesc cand vreau... cand mi se face dor... E o activitate placuta.

| LORY a răspuns:

Da, citesc, in fiecare zi; bine ca e vacanta...cand incepe scoala nu stiu cat timp voi mai avea pentru. citit o carte, in afara de cele obligatorii pentru. scoala sad Tu?

| gabitza05 a răspuns:

Buna!

De curand am terminat ''bucuria de a trai''. Cititul este unul din hobby-urile mele...am ce invata...aflu lucruri noi si interesante si imi dezvolt imaginatiahappy

| Diva a răspuns:

Eu citesc Interviu cu un vampir de Anne Rice. E foarte interesanta ti-o recomand

| maryana5 a răspuns:

La gramatica asta... iti inteleg nevoia rolling on the floor

| ing. a răspuns:

Buna.Eu citesc.smug
Tocmai am terminat 'Toate panzele sus'(pentru scoala) si Zori de zi -Stephenie Meyerlove struck.Chiar daca unor ma plictisesc la citit, alteori mi se pare chiar relaxant si distractiv. smug
Te pupkiss.

| MissD a răspuns:

Eu citesc. Si u doar in weekend-uri. Citesc cand am chef. Acum de ex citesc Corigent la lb romana de Minulescu. Imi plac cartile d la colectia cocktail desi stiu ca nu ivat mare chestie din ele dar ma relaxeaza.

| Mina a răspuns:

Nu numai in week-end.Citesc de cate ori am timp.Nimic nu se compara cu o carte buna.Cititul este relaxant si educativ.

| Helvete a răspuns:

Eu citesc, imi place foarte mult, dar citesc in special in vacante, fiindca in timpul scolii nu prea am timp.

| Lor3naXD a răspuns:

Da. Acum citesc "Pe drumuri de munte" de Calistrat Hogas

| pepenerosu a răspuns:

Da.imi place mult sa citesc! mai ales cand nimeresc o carte buna.in unele perioade citesc mult.in ultimul timp m-am mai lasat.si nu citesc doar in weekend cand o fac, cand imi vine cheful citesc f multhappy...si nu stiu cum ajungi sa te plictisesti de o carte si nu ajungi sa te plictisesti de un film! nu am mai citit o carte din clasa a 2-a...asta e generatia de azi, desi fac parte din ea eu apreciez cartilehappy

| annda a răspuns:

Eu da. Acum citesc "Sa cunosti o femeie" de Amos Oz big grin

| somniferu a răspuns:

"Week-end" se scrietongue
Pai eu am citit Amintiri din copilarie" de Ion Creanga in clasa a II-a si de atunci nu am mai reusit sa citesc o carte intreaga ma plictiseste.rolling on the floor)
Si nici nu am avut timp...rolling on the floor)

| TheBlueButterfly a răspuns:

Daaaalove struck mai ales cele cu vampiri :p

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Citesc aproape in fiecare zilaughing, nu doar in week`endthinking
Am terminat 'Ucenicul vampirului', iar acum m`am apucat de "Interviu cu un vampir". Imi plac cartile horrortongue.batting eyelashes

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum citesc ACASA de Luminita Aldea. Am terminat volumul 2. Mai am 2.

| sticky a răspuns:

Mie imi plc foarte mult sa citesc, dar in tp scolii nu prea am tp... dar cand gasesc o carte interesanta renuntz la oricebig grinbig grinbig grin