| AvalohAlyn a întrebat:

Cate carti as putea sa citesc intr-un an? Aproximativ.Voi cate carti cititi intr-un an?

Răspuns Câştigător
| laneandreea a răspuns:

Nu vreau sa par obsedata de carti dar noaptea nu prea am somn asa ca termin o carte in 2 zile, uneori mai putin conteaza de carte. am inceput sa citesc cam de 5 luni si mi se pare mult mai ok decat sa ma uit la televizor

13 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Depinde cat timp ai. Eu lucrez mult si citesc foarte putin (cam o ora pe zi). In ritmul asta citesc cam o carte si jumatate pe saptamana, deci in jur de 75-76 pe an. De fapt citesc ceva mai multe, fiindca in concedii citesc mult.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu vrei sa stiihappy

| AvalohAlyn explică (pentru DoarBogdan):

Lasa-ma sa ghicesc.laughing
Nu citesti deloc sau citesti foarte foarte multe carti.laughing
Oae cate carti as putea citi intr-un an?laughing

| DoarBogdan a răspuns (pentru AvalohAlyn):

O nimerisihappy Dar nu spun pe care laughing
Pot sa spun ca eu momentan incerc ma tin de facultatelaughing

| AvalohAlyn explică (pentru DoarBogdan):

Nu mi-ai spus la ce facultate estilaughing
Pai..succes maxim la facultate.

| DoarBogdan a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Sunt la electronica si telecomunicatii Timisoara.

| AvalohAlyn explică (pentru DoarBogdan):

Aha,okey.Succes sa ai.

| DoarBogdan a răspuns (pentru AvalohAlyn):

La fel man.

Răspuns utilizator avertizat
| alexandrualind a răspuns:

Eu vreo 10.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Multe. Minim 50. Dacă am timp, mai multe. (La muzeu lucrez, acolo se poate xD)

| DavidTheTrueMMAFighter a răspuns:

Nu sunt pasionat de citit..ma descurc excelent la limba romana, dar nu prea citest mult....in fine, fiind a 8 a, am carti de citit, pentru examen, pentru imbunatatirea vocabularului, etc...dar, din propria initiativa, putine carti..plus ca sunt ocupat cu MMA-ul(antrenamente) si alte chestii (si scoala, evident)...

Deci, vreo 5... sad din pacate.

| Issabela5Tamas a răspuns:

Undeva la 80-100 sau chiar mai mult.Eu într-un an am citit aprox. 72