| RealLife a întrebat:

Fetelor, voi ce ati face daca un baiat v-ar urmari mereu, v-ar jigni si ar sta lipiti ca o lipitoare numai ca sa va jigneasca si batjocoleasca?

Răspuns Câştigător
Elianna
| Elianna a răspuns:

Este greu sa faci fata la o astfel de situatie singura! Poti sa-l raportezi la diriginte de hartuire, daca acest lucru se intampla la scoala! Daca este in afara ei, nu ai decat sa-l ocolesti sau sa ceri ajutor familiei! Se va actiona in ajutorul tau cum vor gandi ei, parintii tai, mai bine! Nu te lasa calcata in picioare de toti neispravitii!

10 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Eu nu am trecut prin aceasta situatie dar am avut in liceu un caz de o fata si un baiat si se faceau, ma scuzi, ca la usa cortului si se necajeau ingrozitor(mai mult el pe ea) si cand s-a terminat liceul s-au cuplat, s-au mutat si casatorit.Asa, brusc...nimeni nu se astepta.Acum nu stiu cazul tau dar intrebarea ta m-a facut sa-mi amintesc.

| Anonima_9977 a răspuns:

Wow...cred ca i`as trage o palma in mijlocul unei multimi... da` dinaia sanatoasa cat sa ii ramana urma inca o saptamana dupa aceia!

si daca asta tot nu il opreste ferestete tu de elstraight face

| Zuzzy05 a răspuns:

L-as ignora si daca ar continua, stiu ca suna dur dar l-as jigni sa se simta prost sa nu se mai apropie de mine.Nu e frumos dar nu as sti ce altceva sa fac. sau as incerca sa fac astfel incat sa se intoarca roatalaughing sa-l hartuiesc eu pe el sa vad reactia lui si pe urma...mai vedemwinking

| VvladCobianu a răspuns:

Scuze ca ma bag dar cred ca e dus cu capu! sau sarit de pe romtelecom. zi ca te enerveaza si intreaba- de ce face astra sau spunde-i cu aceeasi moneda, sti vorba,, cuiul pe cui se scoate. "

bafta!

| putzulica a răspuns:

Interesant...nu-s fata dar in locu tau las face de ras.sunt o gramada feluri

| NoSwear a răspuns:

Uite, ori face baza ori ii place de tine, se da la tine... In ce clasa esti? Poate vrea sa iti zica ca te place dar nu stie cum sa o faca. Daca si tie iti place de el atunci incearca sa te dai la el, "jigneste'l si tu " tongue Poate ca nu vrea sa iti zica ca te place deoarece tu nu raspunzi nici cum la ce face el happy

| Biiencutza_6492 a răspuns:

:O si mie mi s-a intamplat asa x( ia-m zis sa ma lase in pace, nu m-a lasat, i-am dat una in cap tot nu m-a lasat in pace, si m dat vina pe el de un lucru care l-am facut eu ( suntem in aceeasi clasa), dar tu fa ce poti si daca tot nu te lasa in pace du-te la masa!
Succes; x

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As crede ca baiatul acela deja are niste probleme, ca sa nu-i spun retardat. Te jigneste asa, ca ii vine lui? Ce as face? I-as spune frumos sa inceteze. Daca nu inceteaza, il tratez cu indiferenta. Cu siguranta la un moment dat se va plictisi.

| Ea_7898 a răspuns:

L-as da dracu'...
Glumesc.happy ...Nu l-as baga in seama (stiu, stiu e destul de greu) si asa se va plictisii sa iti faca zile friptehappy

Poate ca te place si are un mod mai ciudat de a-si arata sentimentele fata de tinehappy

Goog Luck Girl!happy

| isabelle_6845 a răspuns:

As apela la tata! laughing ar stii el ce sa faca! te sfatuiesc sa faci la fel, nu te va mai deranja. :*