| pusik a întrebat:

Funda! Am intrat pe howrse si m-am uitat pe productia unuia dintre crescatori am dat pe manz arbore genealogic si am vazut bunic de pe tata cutare bunica de pe tata cutare cand m-am uitat la bunica de pe mamacutare la bunci de pe tata scria:,, cal disparut,, cum poate sa dispara un cal?

Răspuns Câştigător
| teutzu99 a răspuns:

Probabil a murit, caci si eu am cont si mi-a murit.Dar oricum nu a plecat, deoarece nu are cum. FUNDA?

2 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

A disparut deodata cu stapanul sau, adica cel care detinea calul ori si-a sters contul sau a fost exilat ori a murit, desi mie imi arata chiar daca e mort.

| DanIT a răspuns:

Cred ca:ori a disparut dintre noi, adica a murit, ori a fugit de la locul sau.