| Alexakos a întrebat:

Funda. care imi spune cum se numeste la americani (in engleza) atunci cand canta 4 sau mai multi cantareti (negrii) in aceeasi melodie. (ca si cum am spune trupa doar ca nu e trupa atunci cand canta akon, 50 cent, t pain, etc)

sau daca nu, care poate sa ma ajute. caut o melodie in care sunt vreo 4, 5 cantareti si sunt intr-un habar/garaj ceva si sunt cu niste motoare si masini scumpe (un lmabo alb sau ceva de genul si altele) daca nu ma insel e nou clipul si daca nu ma insel e cu 50 cent.

5 răspunsuri:
| eek a răspuns:

Nu stiu daca te referi la backing vocals...dar la minunatii astia de cataresti nu cred ca exista asa ceva

| MalleusMaleficarum a răspuns:

Păi atunci când cântă o trupă/un cântăreţ(eaţă) cu o altă trupă/cântăreţ(eaţă) se numeşte featuring. Presupun că la asta te referi.
Cât despre melodie, nu ştiu. Pune întrebarea la categoria potrivită, şi anume "Muzică".

| Alexakos explică (pentru MalleusMaleficarum):

Multumesc am incercat si cu featuring dar nu am gasit.

si in legatura cu categoria. muzica nu face parte din timpul liber? altceva ca exista deja o categorie. insa acolo nu e prea vizitata de aia am pus-o aici.

| MalleusMaleficarum a răspuns (pentru Alexakos):

Nu, există deja o categorie pentru muzică, întrebările legate de muzică se duc la "Muzică", iar cele legate de timpul liber la "Timp Liber", altfel nu ar mai exista categoria "Muzică". Şi nu contează cât de vizitată e o categorie, pui întrebarea la categoria potrivită şi-ţi aştepţi răspunsurile.

| julika83 a răspuns:

Ii zice featuring de obicei (indiferent daca sunt negri, albi, galbeni sau rosii). cat despre melodia pe care o cauti... habar n-am ca nu-s la curent cu ce canta juma` de dolar asta...