| Sonyaaynos a întrebat:

A folosit cineva crema,,brevoxil"pentru cosuri? daca da, are efecte imediate? reactii adverse? pentru cosuri e folosita.

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
1 răspuns:
| Meheツ a răspuns:

Ce crema de fata are amstromu mai mic ca al pielii? raspuns : nici una doar apa.
amstromu reprezinta spatiul dintre celule epiteliale.(adica ceva ce nu poti vedea cu ochiul liber; epiteliu = invelis, piele)
crema trebuie sa aiba efect in piele, dar cum sa il aiba daca pielea nu e capabila sa o absorba?
vrei un sfat sa scapi de cosuri : apa + sapun, crede-ma ca merge garantat.