| Naiky3Run4 a întrebat:

Funda! Salut, va rog spuneti-mi filme horro, dar sa fie fantome, ceva de genu, fenomene paranormale? 0, Cu fantome!

12 răspunsuri:
| Alexoutza a răspuns:

Buna! Incearca sa urmaresti `Fenomene Stranii` pe `Discovery Channell`, in fiecare vineri de la 22:00! E o emisiune horror cu fenomene paranormale si fantome la greu... Funda?^_^

| BubblesDoubleS a răspuns:

The exorcist -in timpul filmarilor se zice ca a murit un actor thinking
Poltergeist (Asta cica-i blestemat si s-au folosit oasele unor morti pentru film, iar in timpul filmarilor unele persoane au fost posedate, incendii din senin etc)batting eyelashes Citesc si eu historia whistling mai scrie p'acolo cate ceva happy
10.my bloody valentine
9.jennifer's body
8.paranormal activity 1 si 2
7.last house on left
6. mirrors 1 si 2
5.coborare intunecata
4.hostel(caminul ororilor)
3.night of demons
2. drag me to hell
1. orphan
Idem Alexandrutzahee hee.
Noapte buna:*.

| AleD a răspuns:

Paranormal activity 1, 2, the ring 1, 2, 3,the unborn,poltergeist, bloody mary, the messengers 1(cu kristen stewart).eu sincer desi am vazut multe filme, putine erau cu fantomebig grin.dar astea parca erau cu fantome din cate imi amintescwinking

Răspuns utilizator avertizat
| IchigoWolf a răspuns:

Ca film stiu doar The Grudge / The Ring (var. originala).

Ca serial este Fenomene Stranii (la Discovery Channel, vinerea, ora 10 seara).E foarte bun, desi probabil ca il stiai si tu happy.

| Prettymadam a răspuns:

Te sfatuiesс sa privesti:
Shutter (2004)
Alone (2007)
The Amityville Horror (2005)
The Messengers (2007)
The Ring (2002)
The Others (2001)
The Shining (1980)
The Haunting (1999)
Mirrors (2008)
White Noise (2005)
Ghost Ship (2002)
Gothika (2003)
Silent Hill (2006)
Poti vedea si despre ce e vorba in ele aici:
http://vedete-moda-avatare.blogspot.com/......toare.html

| LilyOfTheValley a răspuns:

Paranormal activity, The exorcist, Scream, Ring, The Ring, The Ring Two (astea 2 sunt versiunea americanilor), in fiecare vineri pe Discovery de la 22:00 pana tarziu sunt documentare cu fantome, case bantuite, ''tot tacamul''. Desi sunt reconstituiri dupa fapte reale sunt destul de infricosatoare. Eu am patit o faza cand ma uitam la un episod si era faza unde mediumul era atras de de o camera unde isi facea aparitia mai tot timpul fantoma. Si se opreste, se uita ciudat si... Bang! a facut becul din sufagerie. S-a ars sau ceva de genul dar a facut asa de tare ca ne am speriat toti, cel mai tare eu pentru ca pana la faza aia faceam glume ca ne bantuie vecinul cum o bantuia pe femeia respectiva (stii cum sunt vecinii astia trecuti de 60 si respectivul nu suferea copii si veneau mereu cu reclamatii).

| LilyOfTheValley a răspuns:

Cauta pe internet documentarul:
13 Most Shocking Hollywood Curses. Este vorba despre filme de groaza actori care au murit, accidente. Exact cum a zis si Bubbles care presupun ca il stie. Vezi ca pe Discovery a inceput Fenomene stranii. Vizionare placuta!

| edyutz a răspuns:

Paranormal activ 1, 2, 3

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Hmmm thinking hai sa-ti spun eu cateva filme horror la care m-am uitat big grin

The eye, paranormal activity 1, paranormal activity 2, Mirrors, The Haunting...astea sunt cu fantome...
altele horror ar mai fi: Orphan: asta mi-a placut mult :X the grudge, toate partile. demon.(asta nu e chiar asa horror).

si cam atat ce mi-am adus eu aminte :*

| eddyeddy5 a răspuns:

1. " The Grudge " ( Toate partile : 1, 2, 3 )
2. " Paranormal Activity " ( Partea 1 si 2 )
3. " Drag me to hell "
4. " One missed call "
5. " The exorcist "
6. " Sadisticum "
7. " The Ring "
8. " Mirrors "
9. " Wolfman "

| anneblackberry a răspuns:

The grudge si ai putea sa te uiti si la fenomene stranii