| deutszaandreutzsa a întrebat:

Funda si vot:din cauza lui sora mea nu mai merg in vacanta de vara la aquapolis
pentru ca eu i-am scris ceva pe mess si ea ma zis la tata iar el a spus ca pentru ca ne-am certat nu mai mergem nici unde si ne putem lua gandul...cum pot sa fac sa il conving sa mergem din nou...

4 răspunsuri:
| lidiaioana a răspuns:

Buna! In primul rand incearca sa ii recapeti incredera:ai grija de sora ta,ajuta-l cu muncile de casa,vorbeste frumos cu toata familia, poate le pregatesti o surpriza si vorbeti cu sora ta sa il roage pe tatal vostru sa va duca la Aquapolis. Daca nu, macar incearca sa te mai apropii de el. sper ca te-am putut ajuta.o seara placuta!

| aNOnim876887686786 a răspuns:

Buna! big grin Pai in primul rand nu trebuie sa te pui la mintea ei.trb sa o ign.Nu sa o bagi al ignor, doar sa o ignori. Poti asculta de tatal tau.Si asa poate va vedea ca te`ai schimbat.aa si evita cearta cu sora ta big grin Bafta! Vacanta placuta

| Just4You_6850 a răspuns:

Poti incerca sa te intelegi mai bine cu sora ta sau cel putin sa creada tatal tau asta.Si cat despre sora ta daca nu vrea sa coopereze incearca sa o santajezi laughing. Sau sa-i dai ceva in schimb.big grin Sper ca te-am ajutat. Funda?puppy dog eyes

| Alexutsu_4062 a răspuns:

Stai linistita ca o sa te ia in vacanta, spune asa doar sa nu va mai certati, asta nu e un motiv sa te lase acasa, crede-mawinking