| AlexisCool99 a întrebat:

Fundita! Ce e ala lockerz?

Răspuns Câştigător
| AndrikNebunik a răspuns:

Ce este Lockerz?
Poate unii dupa ce o sa cititi acest post nu o sa credeti dar este real.Este un site American, unde iti faci cont pe baza de invitatie(cine vrea invitatie sa lase emai-lul mai jos si ii trimit), strangi puncte(PTZ) si cu ele "cumperi" produse, fara a plati NIMICA! Totul este gratuit.
Sa va explic cum se castiga puncte:
1. Login Zilnic-2 PTZ
2.Raspuzi la o intrebare zilnica, la care nu conteaza raspunsul-2 PTZ
3. Dai o invitatie-2 PTZ
Siiiii, daca dai 20 de invitatii, devii Z-Lister. Ce este Z-Lister? Este un fel de V.I.P.In loc de 2 PTZ primesti 4 la oricare dintre metodele mentionate mai sus.
Eu am 186 PTZ.Multi de aici sigur nu credeti ca este adevarat. Dar intrati de exemplu pe YouTube si scrieti "Lockerz Unboxing". O sa fie muuuuuuuuuulte filmulete.

Oohh, era sa uit. Daca devii

Z-Lister primesti si un tricou cu Lockerz.

EDIT:210 PTZ.Am mai aflat ca site-ul, sau ma rog, compania a fost sau este condusa de un fost director Amazon si de Liberty Media, una dintre cele mai mari, sau poate cea mai mare companie din America.Am vorbit cu cei de la Liberty Media, au zis ca detin 80% din "actiuni". Deci…e clar, e tru!
Aveti aici niste filmulete cu cei care au primit premiile:
http://www.youtube.com/watch?v=oEf1j4mDNOU
http://www.youtube.com/watch?v=ChUM4ARtRko&feature=related

3 răspunsuri:
| ady1o a răspuns:

O mica descriere :

Lockerz este un site care consta in vizite. La fiecare logare pe zi primesti cate 2 puncte. Zilnic, ti se va pune si o intrebare, la care primesti inca 2 puncte daca raspunzi corect. Trimitand o invitatie catre un prieten, mai primesti 2 puncte. La 20 invitatii devi Z-lister, primesti automat un tricou cu Lockerez, fain, cadou, si de aici incolo, in loc de 2 puncte castigi dublu, adica 4.
Cu aceste puncte câştigate se pot "cumpăra" produse(Ipod, Macbook, Iphone, PSP, X-box, etc). Ipoduri(de la 200ptz) Macbookuri(de la 1000ptz) Iphone(de la 325ptz) PSP-uri (200ptz) X-box-uri (675).

Vreau sa-ti mai zic ca este o mare teapa ( sa nu speri ca castigi ceva )...am facut si eu vreo 700 ptz-urii si am renuntat big grin castiga mai putin de 0, 01 % din oameni inscrisi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lockerz.com, este un site ce a fost infiintat in luna martie a anului curent. Scopul acestui site este cel de a strange puncte, numite PTZ, iar cu punctele acumulate, puteti achizitiona diverse produse (tricorui, motoscutere, electronice, wallpapere, etc.).
Uite aici mai multe:
http://pctroubleshooting.ro/topic/8334-ce-este-lockerz/

| emylian92 a răspuns:

Lockerz e un site al americanilor care aparent " dau premii gratis ".
Faci cat mai multe puncte(pe care le vei primi prin logare zilnica si alte feluri ) si dupa vei participa la licitatii pentru anumite produse (organizate pe la 2 noaptea). Si sigur nu vei castiga. Am avut si eu cont pe lockerz insa m-am lasat pentru ca ei platesc pe cativa sa se laude ca au premii de la ei. Niciodata nu vei primi nimic gratiswinking