| SmilerXd a întrebat:

Hai frate cum puii mei imi pot face un canal de youtube? Mi-am facut si in pana mea am ramas cu numele de la contul google nu-mi apare nicaieri sa schimb numele, sau sa-mi pun numele de utilizator iar la poza de profil pentru youtube nu pot sa o pun, ma baga tot pe contul google, la google am pus dar pe youtube n-apare... ce naiba fac?

Răspuns Câştigător
| andrw1929 a răspuns:

Eu stiam caci cand esti conectat la cont langa bara unde sa scrii la youtube ai un patratel si in el scrie incarcati dai pe el si iti zice si acolo mai poti schimba poza si coperta trebuie sa dai clik pe poza ta sus in dreapta si la Canalul meu!
Succes!

2 răspunsuri:
| FloriBla a răspuns:

In mod normal, intri pe Youtube, te loghezi, dai click pe poza ta sus in dreapta si pe Canalul meu. De acolo iti poti schimba poza si coperta. Ca sa incarci un videoclip, tot in canalul meu, la Videoclipuri.

| countingstars a răspuns:

Nu stiu ce poti sa faci cu poza (nici eu nu pot sa imi pun), dar stiu ca nu poti sa iti faci cont pe youtube fara sa ai cont pe google si nu poti sa ai nume de utilizator diferite. Contul de google si cel de youtube vin cam impreuna. Sper ca te-am ajutat! happy