| Captive a întrebat:

Haideti sa facem o poveste frumoasa...Incep eu.
"A fost odata ca niciodata o fata foarte frumoasa care era bogata si avea tot ce ii trebuia, dar avea o sora despre care nu stia ca e malefica si pune la cale multe planuri de distrugere...(continuati voi)kiss

10 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Radioactive a răspuns:

Şi sora aceea malefică a invadat lumea şi a cucerit.o cu parfumul ei. Sfârşit.

Serios, altă treabă chiar n-ai, decât să creezi basme moderne?

| Captive explică:

...Insa intr-o zi un barbat s-a indragostit de malefica sora si a aflat totul despre ea,apoi s-a inteles cu mai multi oameni din trecutul ei, distrusi cum erau sa o distruga, sau cel putin sa reuseasca sa distruga rautatea din ea...continuati

| Draagos a răspuns:

Astfel de scene se practica in stand up comedy.e frumos sa faci asa ceva. daca ai cu cine, si daca ar fi amuzanta ar fi si mai bine!

| CrowUp a răspuns:

Apoi,intr-o zii,fata acea foarte frumoasa,s-a dus in casuta sorei,si a intrebat-o scurt,fara ca sora sa banuiasca ceva:
-Sora,tu ce faci aici?
-O dulcea mea surioara!*Isi spune in gandbig grinutetea-s in pamant*.Eu fac aici pentru animalele neajutorate.
-Si atunci? Hartiuta asta pe care scrie numele meu ce e cu ia?
-Pai,a,.am vrut, sa,.
-Sa ce surioara?
-Lasa-ma
Si o scotea afara!
-Nesimtit-o! Si asta vrei sa imi furi! Iesi afara cofotat-o!
Si s-a dus, la palatul ei.Acolo,un domn numit Charles De'Levende o astepta p-un cal.
-O scumpa mea prietena! Vreau sa te.
-LASAMA SI TU IN PACE!
-Dar,e ceva important.
-DUTE NAIBII!
Fata frumoasa,fiind foarte suparata,nu mai stia ce sa faca de nervi,iar apoi,in FOSTA camera a surioarei gasi o hartie si scria pe ea:
''Ce'as dori cu'n rand de potiunii
Sora sa mi-o omor!
Si printul,desigur,al meu sa fie
Bogatia ei,a mea sa fie
Totul in roz sa se afle
Cu magii imbucurate
Si-mi spun in minte
Oare cum sa moara
Si am facut o potiune
Si-si va lua sfarsitul''

Sora s-a speriat,iar,sub dulap gasi inc-o hartiuta, dar era mai ciudata:
''Aici am o potiune, sa stiu sa n-o arat

Lapte de capra
O floare de papadie
Si un firicel de pupaza

3 cociane de ceapa
si un catel de usturoi
Le amestec toate toate
Si ii le puui in bol''

Si contiuna altcineva.

| MadduM a răspuns:

și pune la cale multe planuri de distrugere mărețe ce crede că o vor devora încet pe dinăuntru.
P.S. Credeam că TPU este un site de întrebări, nu de conceput povești. Părerea mea.

| LikeChocolate a răspuns:

"A fost odata ca niciodata o fata foarte frumoasa care era bogata si avea tot ce ii trebuia, dar avea o sora despre care nu stia ca e malefica si pune la cale multe planuri de distrugere.Ea o iubea enorm de mult pe sora sa. Intr'o zi s-a indragostit de un baiat care nu o iubea doar pentru ca era bogata ci pentru personalitatea ei si frumusetea nemarginita...Sora sa mai mare cand a vazut asta...

| Mary_3424 a răspuns:

Insa cel mai mare plan al sau a fost de a o pune pe sora ei la cersit, spunandu-i ca ii trebuie bani pentru o boala foarte grava (insa surori ei ii trebuia pentru bautura si droguri), pentru ca bani pe care ii au ei nu ii sunt de ajuns. Fetitta s-a pus la cersit in coltul strazii unde a venit mama sa care credea ca este pierduta si ii pusera in pusculita 3000 de euro, avertizand-o ca se va intampla ceva foarte rau. Fetita mersera la sora ei pentru a ii da bani, dar pe drum intalneste un om cu o masca. Ii luase bani si si o pune in masina legata la ochi. Ajugand la o incapere mai veche fetita fuu legata de un scaun unde a pierit de foame. Dar inca nimeni nu o judeca pe sora ei pentru aceasta chestien. funsitza?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

A fost o data ca nici-o data un cacanar si-o pre frumoasa bagaboanta

****oo bah!