| madalinfindrihan a întrebat:

Harry Potter and The Cursed Child e continuare de la ultimul film din 2011?

Răspuns Câştigător
| Cinevacatoatalumea a răspuns:

E vorba despre noua generatie. Noul trio e format din Rose Weasley, Alus Severus Potter si Scorpius Malfoy. E sub forma de piesa de teatru. Cred ca ar fi o idee rea sa se faca film.

| madalinfindrihan explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Deci nu v a mai fi niciun film Harry Potter?

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Cartea e scrisa pentru o piesa de teatru. Chiar daca s-ar face film ar primi feedback negativ. Dupa parerea mea No Rickman No Snape.

| madalinfindrihan explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Mersi mult, ai fundă.
Dar de ce ar primi feedback negativ?

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Toti s-au obisnuit cu generatia veche si cum am spus no Rickman, no Snape. Si Rickman si actrita care o juca pe McGonagall sunt morti.

| madalinfindrihan explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Ok, pacat.

| madalinfindrihan explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Dar Snape era deja mort in film + Mcgonagall nu e moarta.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru madalinfindrihan):

In HP and the Cursed Child trioul se intoarce in timp unde dau de Snape. Degeaba nu e mort personajul, noi ne-am atasat de actori. Eu nu pot sa vad alt Snape.

| madalinfindrihan explică (pentru Cinevacatoatalumea):

Ok, mersi ca mi ai raspuns.

| Cinevacatoatalumea a răspuns (pentru madalinfindrihan):

Cu placere.

11 răspunsuri:
| HaKa93 a răspuns:

Din cate stiu eu, da este continuarea insa doar in lumea cartilor, de film nu se aude nimic

| DralyaDary a răspuns:

Este continuarea seriei, dar nu se mai face film dupa carte. A aparut o piesa de teatru dupa ea.