| Fdanci a întrebat:

Heeei! pe facebook cand vreau sa mentionez pe cineva in comentariu dar vreau sa apara doar o parte a numelui cum fac?(exemplu :andreea popescu si sa-mi apara doar andrea dar sa fie etichetata)

3 răspunsuri:
| Ruxiire a răspuns:

Cand dai tag, spre exemplu @Andreea Popescu, selectezi persoana respectiva si apesi pe delete; astfel iti va aparea doar Andreea.

| GaBrIeLa1994 a răspuns:

Simplu.scrii "Andreea Popescu" si apoi stergi Popescu si o sa iti ramana doar Andreea

| flowerpower1 a răspuns:

Buna! Incearca sa o etichetezi/mentionezi pe "andreea popescu", apoi dupa ce iti apare numele intr-un chenar albastru, stergi o parte din nume(cu o singura apasare de buton delete). Sper ca ti-am fost de ajutor. happy