| Fatanumarul1 a întrebat:

Heeeiii TPU! Imi puteti spune tot ceea ce stiti despre Bloody Mary? >: fundaaaaa! puppy dog eyes

10 răspunsuri:
| Hydrangeaceae a răspuns:

Bună!
Bloody Mary este o fantomă sau vrăjitoare ce face parte din folclorul din Vest. Legenda spune că ea apare în oglindă atunci când numele ei este rostit de trei ori (sau câteodată de mai multe ori, depinzând de versiunea poveștii), deseori acest ritual fiind făcut la petreceri sau ca parte dintr-un joc. Se mai spune ca deseori, cand o invoci te poate rani grav sau chiar sa te omoare. Asta depinde de persoana care o invoca. Exista foarte multe legende cu ea. Intr-o zi o fata pe nume Marry a pornit la padure.La hotelul unde se cazase si-a facut o prietena.Cand au fost sa viziteze padurea sau dus impreuna dar prietena lui Mary a lasatu pe Mary singura.Pe Mary o muscase tot felul de animale veninoase.Ea isi facuse iar o prietena care o abandonase in padure.Mary a hotarat sa isi ia o masina dar animalele tot au muscato.Ea a murit. Legenda spune ca dupa moarte celor doua prietene, Mary si-a dat seama ca ele erau surori si ca ele dupa moartea lor sau reincarnat.Mary omoara oameni cu speranata ca le va gasi. Mai sunt si alte legende pe care le poţi urmări online.
Pa-pa.

| LordBolton a răspuns:

Daca ii strigi numele in baie cu lumina inchisa la miezul noptii ea apare in oglinda... numai prostii facute sa sperie lumea

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Mai bine te uiti la film. Nu vreau sa mor pentru ca ti-am povestit tie ceva ce n-ai vazut.

| Anca2999 a răspuns:

Sunt n-spe mii de legende despre bloody mary, odata am auzit ca povestea era legata de faptul ca atunci cand era mireasa a avut un accident tragic cu masina incat fata ei a aratat groaznic iar sotul i-a murit, parintii ei ca sa nu o vada trista au ascuns toate oglinzile din casa sperand ca nu va gasi niciodata una sa se vada, intr-o seara dupa ce au adormit, ea a gasit o oglinda si a murit cand a si-a vazut chipul desfigurat. De aici a pornit ideea ca cine sta in baie incuiat cu 3 lumanari aprinse si lumina stinsa la 12:00 noaptea si citeste dintr-o biblie apoi ii striga numele de 3 ori iar a 3-a oara ii zici ca o chemi vine si te omoara din oglinda. big grin

| adywow a răspuns:

Legenda spune ca daca ii rosteti numele in oglinda de 3x ea va veni si iti v-a scoate ochii.Cam asta stiu eu, fara alta documentatie happy

| pufoshenia24 a răspuns:

Multe prostii. ceva ca sa ii rostesti la ora 00:00 noaptea numele de trei ori ca apare in oglinda. numai aberatii de a te prostii. a da si este si o bautura..papakisswinking

| ஐKatsu a răspuns:

Lol, te duci la oglinda seara! te invartzi de 3x si i rostesti numele Bloody Mary laughing Apoi Voala nu va aparea nimic!

Ce naiba sunt niste minciuni oh go on

| cristi1999h a răspuns:

Salut! Doar un lucru inventat pentru a speria copiii happy. Sper ca te-am ajutat.