| Kiddiix a întrebat:

Heei, am parul saten si a-si vrea sa ma fac cu albastru de metil in tot parul.
Cum trebuie sa aplic?
Cel mai detaliat raspuns funda! Raspuns urgeent va rog :*

6 răspunsuri:
| alialinu75 a răspuns:

Trebuie sa iei sticluta de albastru de metil si sa pui jumatate din ea intr-un pahar peste care adaugi apa. cu cat pui mai mult albastru cu atat iese mai inchis. ia ti manusi in mani, doarece metilul pateaza destul de rau. Pentru a putea da părul mai uşor cu albastru de metil, poţi să iei un tampon de vată şi să-l înmoi în soluţie. Buun…dacă părul este lung şi tuns drept, împarţi părul în patru. Iei prima şuviţă şi o tamponezi cu soluţie, până când se colorează. Pentru a intra bine în păr şi pentru a pătrunde peste tot, trebuie să tamponezi bine.

| Kiddiix explică (pentru alialinu75):

Ok, dar cum fac ma spal pe cap si dupa dau? si dupa clatesc cu apa sau las sa se usuce?

| alialinu75 a răspuns (pentru Kiddiix):

Se aplica pe parul uscat si ii lasi sa se usuce

| γиαჯ a răspuns:

Cel mai bine, du-te la coafor! Albastrul de metil iese verde daca nu faci solutia cum trebuie!

| Kiddiix explică (pentru γиαჯ):

Stiu ca iese verde, verde si vreau :3

| Faranumeok123 a răspuns:

Vezi ca cu albastru de metil parul iese verde!