| HarperMya a întrebat:

Hei all! imi da-ti si mie niste idei prin care sa fac un jurnal mai interesant (nu vreau genu desenaza, pune poze ect. sa il fac mai interesat prin ce scriu ca lol ca pun poze, desenez si chesti)

Răspuns Câştigător
| raincolours a răspuns:

Eu cred ca un bun jurnal, e o buna amintire.
Asa ca eu nu te sfatuiesc sa scrii lucruri ridicole sau prea intime, dar poti nota cele mai dragi intamplari, lucruri despre cei mai buni prieteni sau despre persoane care iti sunt apropiate.
Apoi poti scrie despre vedete tv, muzica buna, filme dragute, sau citate din cartile care le citesti, sau articole care crezi ca se potrivesc cu tine, sau chiar un pic de cultura generala.
Sper sa fie pe gustul tau macar una din ideile mele. Pup.

5 răspunsuri:
| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Fa-ti un scris foarte frumos,asa mai ondulat...; la fiecare pagina, fa prima litera mai mare si frumoasa, gen http://www.google.com/......tp?/imgres

| iuliaiuliaiulia a răspuns:

Poti sa faci pasaje secrete, pagini ascunse...

| liladyna a răspuns:

Sau un juranal cu cate o rubrica pentru fiecare cunoscut si poti scrie ceva despre fiecarehappy

| PitiicRoxy a răspuns:

Pai poti sa scrii in el colorat, Sau pur si simplu poti scrie in el ceea ce simti tu si asta il face mult mai interesant aaa! si ai putea (daca e caiet)sa ii faci 2 gauri cu perforatorul sau foarfeca la ambele coperti si poti sa il legi cu o panglica sa se vada frumos.big grin Eu sper ca te-am ajutat! Mult succes!:X