| ArtisticWorld a întrebat:

Hei. Am primit de curand destul de multe carnetele si vreau sa le umplu cu ceva. Nu vreau compuneri, poezii, oracol, jurnal de lectura sau chiar jurnal personal, nu vreau sa desenez in ele. Vreau sa umplu paginile cu ceva scris de mana. laughing Idei? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| Simina1619 a răspuns:

Eu cu cea mai buna pretena....am avut eu un carnetel gol si ma gandeam ca sa fac cu el, ca si tine. Eram pe internet si tot vedeam texte din astea amuzante (pe engleza) si cum amandoua stiam engleza si ne placeau mult chestile astea, cand vedeam ceva amuzant il scriam. I dau cateva exemple de "texte: scrise in el:

-My alarm clock is clarly jealous of my amazing relatinship with my bed
-Dear math, i'm sick and tired of finding your "X". Just accept the fact that she is gone! Move on, dude!
-If there was an award for lazzines, i'd probably send someone to pick it up for me.

Ok, dar poti scrie si pe romana. Eu si ea cum stim engleza si nu multi din clasa stiu, a fost mai usor pentru ca asa daca cineva ar citii (mai ales parintii) nu ar intelege.

Deasemenea o alta chestie, poti scrie lucruri amuzante care s-au intamplat...

P.S. daca vrei site-ul de unde ele iau:
http://teenagerposts.tumblr.com/
9gag.com

Pe primul site mai gasesti si chestii care nu sunt amuzante, sunt cum le numesc ei "de suflet" sau siropoase :)) gen: i hate that feeling. THe feeling when you are sad and you have no ideea why, but you just are...infine

Sper ca te-am ajutat! Si sper sa umplii carnetelele alea cat mai repede! (Sau sa le dai mai departe, sau sa le vinzi:)))

9 răspunsuri:
| Chαяtreux a răspuns:

Fa-ti agenda de telefon daca n-ai ce face.
Sau o agenda personala in care sa scrii ce ai de facut thinking

| MaxKiller911 a răspuns:

Notite,programul zilnic ( poti face un program diferit pentru fiecare zi), poti compune cantece si sa le notezi... big grin

| xBebee a răspuns:

Heeii.
+Ai putea sa faci gen album, pui poza [lipita], iar dedesubt scrii colorat sau colorezi o intamplare amuzanta, dar nu jenanta.Asa iti aduci aminte de totate poznele.Acum nu v-a avea o valoare seentimentala, dar mai tarziu v-a fii ceva gen - amintiri din copilarie
+Ai putea sa-l faci gen ''Nu uita'', sa iti notezi parole, conturi, sau bani imprumutati, sau carti imprumutate.
+Sau sa ai in el un program zilnic.

Bafta, fundita/

| KanekKi a răspuns:

Numerele fin telu tau expresii frumoase...vezi si tulaughing

| allexxys a răspuns:

Pai daca ai zis ca ai destul de multe. da si mie unu:!? laughing)->GlumeaM
Poi incearsa sa scrii ceva interesant in ele sau sa scrii niste amintiri dragute facute de tine personal...
Compune niste melodii funky.
Nu stiu... inventeaza ceva si scrie acolorolling on the floor.
nu mia stiusad
Ori cum BaftAAA!happy

| zoeZoe a răspuns:

Pai stii ce nu vrei dar nu stii ce vrei?

| CatzPopularity a răspuns:

Pai....Ai putea sa-ti notezi lucruri interesante sau lururi pe care nu ti le poti aminti sau lucruri importante ca: e-mailul, parole, etc.

| XxPufosheniaXx a răspuns:

Poti sa iti notezi numere de telefon, sau ceva personal...e-mail, parola si alte cele pe acolo! laughing
Daca nu, atunci asteapta si iti vei da seama mai tarziu. Nu sti cand o sa ai nevoie de ele happy

Întrebări recente