| anonim_4396 a întrebat:

Hei! Ce parere aveti despre relatia dintre pesti-gemeni?

3 răspunsuri:
| fqwaf a răspuns:

Nu cred ca e bine sa te raportezi la asemenea lucruri.

| NiculaLoredanaAndreea a răspuns:

Consider ca relatiile nu se stabilesc in functie de zodiile respectivelor persoane.

| airahaz a răspuns:

Compatibilitati zodii:
Pesti - Gemeni

Apa si Aer! Înteleptul zodiacului si adolescentul. Ce ar putea iesi de aici? ...Nimic durabil, în majoritatea cazurilor.

Cu siguranta, aceasta nu este o uniune astrologica clasica. Geamanul are nevoie de multa conversatie, care sa-l stimuleze, de contacte sociale, de varietate. Pestele are nevoie de liniste sufleteasca, de un refugiu unde sa poata visa în liniste si, din când în când, de singuratate. Geamanul se plimba mult, este mereu pe la prieteni sau prin oras... Iar Pestele este cam posesiv si o sa devina repede gelos – sau o sa oboseasca sa tot încerce sa satisfaca gustul pentru nou si stralucitor al Geamanului. Numai gândul la asemenea activitati frenetice (Gemenii sunt o zodie de Aer, trebuie sa circule mult) îl îngrozeste pe un Peste. Daca ai sa reusesti sa-ti faci Geamanul sa înteleaga de ce nu vrei sa iesi sâmbata seara în oras, sau duminica la plaja – explicându-i ca vrei sa vezi un film, ca ai nevoie sa fii un pic singur, ca linistea caminului te relaxeaza mai mult – totul va fi bine.