| BeatrICEBEA a întrebat:

Hei Salut!
am descarcat de pe net un font si vreau sa-l pun in yahoo messenger.
Adica vreau sa`mi schimb scrisul cu acest font.
Intrebarea mea este, unde trebuie sa pun fontul?laughing
N`am nici cea mai vaga idee.Plz Help!
Fundaaaa`!big grin

Răspuns Câştigător
| Dobitoc a răspuns:

Salut! My Computer -> Partitia (C) -> Windows -> Fonts.

3 răspunsuri:
| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Eu cred ca trebuie instalat fontul si il vei gasi automat in messenger acolo unde le gasesti si pe restul

| Danitzu a răspuns:

Pai te duci in control panel si gasesti font. faci clic si pui acolo fontul pe care tu l-ai downloadat. dupa asta intri la optiuni la messenger si alegi fontul respectiv... dar sa stii ca fontul pe care tu l-ai luat nu va putea fi vazut si de cel cariua ii scrii pentru ca nu il are si va vedea scrisul tau cu arial...

| blueangel27 a răspuns:

Te duci la Control Panel-->Fonts-->File-->Install New Font-->acolo cauti fontul care vrei sa-l instalezi-->intri pe Messenger si la fonts (apare cu F) selectezi fontul care l-ai instalat si uite asa ai un nou tip de scris pe mess
P. S. Sa-mi spui daca ai reusit;-)