| vikisor a întrebat:

Hei! Stiti ce probe trebuie sa dau ca sa intru la un liceu de arta?

7 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Desen.(în general tema este natură statică)
Baftă!

| mihaelaalol a răspuns:

Desen/sculptura
sper ca te-am ajutat!big grin

| εяαℓυcαз a răspuns:

Desen. Sau rar, se mai dă şi la lucru manual. Multă Baftă! happy
Fundă?

| Anutsa410 a răspuns:

Daca dai la desen (arta plastica)
1) - Natura statica.(2 3 obiecte)
2)- si in acoarele. cu 3-5 personaje. tema, contraste...
Iar la arhitectura.- Natura statica. test de memorie. si ceva cu matematica niste intrebari.

| dulshee a răspuns:

Desen.winking

Răspuns utilizator avertizat
| FuziuneLaRece a răspuns:

Păi,depinde unde vrei, eu am dat la teatru şi am luat.
Trebuie să dai o probă de dicţie, care constă în :
-să înveţi o poezie pe derost(orice poezie, ar fi mai bine fabulă)
-să participi la o discuţie cu comisia
-să povesteşti o întâmplare la alegere din viaţa ta
-să citeşti un text la prima vedere
şi apoi vei mai avea o probă de canto (nu e neaparat să cânţi extraordinar)
-să înveţi 5 cântece, dintre care să ai Imnul Romaniei, Oda Bucuriei, un colind..si restul ce vrei tu, s-ar putea să nu te lase sa cânţi în limbi străine.

Mult succes!