| AlaskaYoung17 a întrebat:

Am aproape 17 ani si pana acum nu am fumat niciodata, desi toti prietenii mei sunt fumatori. Acum incep sa devin si eu tentata de acest viciu, mai ales ca trec printr-o perioada mai grea, cu ceva probleme. Ce sa fac? :/

10 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Eu zic sa nu incerci. La inceput in gluma, apoi ajungi la 2-3 pachete pe zi ca mine. M-am lasat de 7 ani si ma simt excelent acum. Perioada grea ar trebui sa te ambitioneze sa treci peste ea si fara tigari. Curaj!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Si cum crezi ca iti rezolva tigara problemele? crezi ca ti le afuma si trec?
ba mai mult apar altele, te feresesti sa nu afli parintii, cauti bani de tigari samd

| Mayhem666 a răspuns:

Sa nu te lasi influentata de tentatie. Daca ai o vointa puternica, poti sa rezisti.

| Sociopat a răspuns:

Apuca-te de fumat.
Daca pui intrebarea asta e clar ca daca nu acum, in viitor te vei apuca oricum pentru ca esti slaba.

| octav005 a răspuns:

Mai bine nu incerca sa te apuci, nu rezolva nimic. acum faci ce vrei, e sanatatea ta.

| Mussette a răspuns:

Sa nu te apuci de fumat, nu asta e sansa de a trece peste probleme. Eu nu sunt fumatoare, am incaercat sa vad cum e, de curioasa, si nu m-a atras prea mult acest viciu. Pe atunci cand am incerat, nu aveam probleme absolut deloc. Acum am si eu unele probleme in viata, si nu mi-eusor, asa ca te inteleg. ar fumatul nu te ajuta. Poti incerca altceva ca sa fi ok. happy

| SorinelF86 a răspuns:

Sa te gandesti ca ajungi sa fumezi un pachet pe zi cel putin si sa calculezi cat te-ar costa lunar, iar apoi gandeste-te ce ai putea face cu banii aceia. in plus tigarile nu rezolva problemele, nu zic de problemele de sanatate, dar gandeste-te ca ingalbenesc dintii, miros hainele, iar mai nou iarna trebuie sa fumezi afara ca in spatii publice inchise e interzis prin lege big grin

| Sociomaniac a răspuns:

Orice ai face, indiferent ce probleme ai avea. NU FUMA! O sa ai si mai multe probleme. Si eu trec printr-o perioada mai grea. dar nu am fost tentat niciodata sa fumez. Sper ca problemele tale sa se rezolve. Succes!

| fifidafgsh a răspuns:

Si eu is in aceeasi situatie, si am tras de cateva ori dar nu ma mai tenteaza adica si daca ies cu prietenii nu ma mai tenteaza am vrut sa vad cum ii si nu prea imi place, incearca sa vezi daca iti place

| Stillivic a răspuns:

Daca prieteni tai fumeaza nu trebuie sa fumezi si tu pentru ca o tigare iti poate lua 10 min din viata mai bine uitate de viata ta si alti au murit din cauza tigarilor chiar si pe pachetu de tigari scrie fumatu poate ucide mai bine lasa le pe ei sa fumeaza ca ei îsi fac rau

Întrebări recente