| TheLittleMonster a întrebat:

Hei TPU.am nevoie de ajutor.stie cineva cateva carti despre fantome, fenomene poltergeist, necromanzi, spirite care nu si-au gasit linistea, etc.ma pasioneaza astfel de lucruri.vara asta m-am ocupat cu paranormalul:m-am uitat la fenomene stranii, am citit carti despre necromanzi, fantome, etc., m-am uitat la filme de groaza, m-am documentat foarte mult despre aceste lucruri.deci daca stie cineva cateva carti despre astfel de lucruri sa imi spuneti.multumesc.

Răspuns Câştigător
| PlumaDeCondor a răspuns:

Hmm thinking Cronicile Wardstone de Joseph Delaney (8 volume, e vorba despre spirite, vrajitoare, vraci si explica destul de detaliat cam ce face fiecare)
Apoi ar mai fi Cartile lui John Saul, toate sunt pline de fenomene ciudate si entitati de prin alte lumi; Stephen King are iarasi romane de genul ( nu pot sa aleg vreunul anume pentru ca toate sunt foarte bune, ceva gen mergi in librarie, vezi cartea, o cumperi, o citesti si niciodata nu esti dezamagit )
Ar mai fi: Cartea Spiritelor de Allan Kardec,
Ghost Haunting de Jason Hawes & Grant Wilson (asta e facuta dupa un serial ce era pe Sci Fi channel, cu acelasi nume ca si cartea, ceva in genul fenomene stranii, foarte bun );
Ghosts among us de Leslie Rule;
The Encyclopedia of ghosts and spirits de Rosemary Guiley;
The Haunted Realm: Echoes from Beyond the Tomb de Simon Marsden;
The Journal of a Ghosthunter tot de Simon Marsden;
iar asta e o chestie tare: Encyclopedia of Haunted Places de Jeff Belanger. spor la citit big grin

3 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti sf bune gasesti aici:
http://www.cartidecitit.ro/Carti-S.F.-Fantasy. Daca vrei carti urban-fantasy bune gasesti aici: http://www.cartidecitit.ro/Carti-Urban-Fantasy. Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta!

| ICanSeeAll a răspuns:

Fortele Raului absolut de Kelley Armstrong.

| babuinul a răspuns:

Pai cauta in librarie cartea fenomene strani sau la biblioteca. sory nu mai stiu autorul da e buna are vreo 100 de pagini si am citit-o cam intr-o ora la cat de interesanta e
GOOD LUCK