| Iuliana197 a întrebat:

Am nevoie de niste porecle pentru prietena mea gen: vacuta la cutie sau pisica pe autostrada laughing)...stiu ca suna cam ciudat, dar cine-mi da cele mai funny porecle primeste funda!

13 răspunsuri:
| Ashadow a răspuns:

La conserva

| Ashadow a răspuns:

Catelus cu parul' cret
Maimutica cu cercei
Viermele latos
Omida cheala

| Mihaela1964 a răspuns:

...daca ti-e prietena de ce folosesti asemenea porecle pentru ea? Ce-i bun pentru ea e bun si pentru tine?

| kiv1990 a răspuns:

Ai spui (gargalaga), sau daca e putin plinuta bocica(insa un "ci " scurt, )
sau carova

astia sunt in lima rusa, insa par mai jignitoare decit cele care le-am vazut in comenturi
bocica (бочка)- butoi
insa daca poarta ochelari ai spui gaina chioara

| availablehandyman a răspuns:

Musculita de pe rahat! laughing

| MikeyKookie a răspuns:

Daca are ochelari poti spune aragaz cu 4 ochi, mata trasa la imprimanta, copil copac si nu mai stiu laughing funda te rogg happy
Ciao

| Ramona569 a răspuns:

Eu nu cred ca prietena ta e ca mr bean, incat sa nu se supere, chiar si eu care glumesc intruna m.as supara... poti incerca porecle mai frumoase, gen iepure sau mata

| Iuliana197 explică (pentru Ramona569):

Nu se va supara fiindca noi ne "jignim" in fiecare zi laughing... si in plus ea imi zice mie mata pe autostrada laughing.

| Pascariu_Andrei_1993 a răspuns:

Daca ar chema-o Andreea/Andra poti sa ii spui asa ''Andrusca ratusca''

| Cristinatom a răspuns:

Cateva porecle sunt : masina de noroi, animalul de hidrati, porc de camion, sare de campion, carte de mate, gura de televizor, Papa de la Roma, stafida de gunoi, caine fertilizat, xilofon uzat, testoasa-furnica, sforaici, vioara vandredi (vandredi = vineri la franceza), marti alarmati.

| katyyychef a răspuns:

Nebunatica de alaturi O.o

| Eftimie_Maria_1995 a răspuns:

In caz ca o cheama Ana poti sa ii spui Ana banana sau fata castravete si restuu........prajina sau copil copac laughing

| KillerX9 a răspuns:

Daca este grasa pot sa-i zici asa:
Tu cobori pe scara riechter(scara cutremurelor)
sau
Piftel