| 0AnaMarya7 a întrebat:

Am o întrebare pentru voi și sper sa ma ajutați cu un răspuns. Am nevoie sa slăbesc, fiindcă eu consider ca sunt destul de grăsuță și nu îmi convine. Aveți niște sfaturi pentru a putea sa slăbesc? P.S. Locuiesc la țară și am probleme cu spatele. Mulțumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| Ganea_Marian-Dumitru_1972 a răspuns:

Eu am reușit să slăbesc cu pași mici. Am făcut multă mișcare în aer liber și am redus dulciurile, pâinea și grăsimile. Când am văzut că am ajuns la greutatea normală, am reușit să mă mențin. Ca să te menții, trebuie să ai ambiție. Acum am 1, 76 și 73 de kg și mănânc cam tot ce-mi place.

2 răspunsuri:
| Aasdfghj a răspuns:

Buna! Trebuie sa iti dai seama cate calorii mananci zilnic in mod normal si apoi sa scazi putin din ele, plus sport (gasesti pe Youtube o gramada de exercitii) si o alimentatie sanatoasa. Nu incerca infometarea, sucuri, ceaiuri si pastile minune. Sunt doar prostii si iti dai tot organismul peste cap.

| JicaContra a răspuns:

FARA, dulciuri, prajeli si cam orice are PREA multe calorii
NIMIC mancat dupa ora 5 seara
si cat mai mult sport, macar 1-2 ore de mers alert zilnic, NU pas de plimbare