| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa-mi pun aparat dentar.
Dar, imi este frica. Doare cand se pune?

Răspuns Câştigător
| JeSuisElle a răspuns:

Hei, hei big grin Nu doare absolut deloc cand ti-l pune. O sa te doara putin dupa cateva ore deoarece se creeaza o anumita presiune si o sa iti fie putin greu sa mananci ceva timp, dar o sa treaca in cateva zile si chiar o sa uiti de existenta aparatului. Eu am aparat dentar de cateva luni si vreau sa-ti zic ca e cel mai bun lucru care mi s-a intamplat vreodata, mai bine cu aparat dentar decat cu dintii strambi. Sa nu-ti fie frica ca nu doare asa cum zic altii, sunt si copii mici care isi pun si nu au nici o problema. Te pup

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cand il pune nu te doare, o sa te doara cateva zile dupa pentru ca exista o presiune asupra dintilor.

| drogh a răspuns:

Buna!
Cand il pune nu doare, dar o sa ai dezavantaje cu timpul pentru ca nu o sa poti sa mananci sau sa bei apa din cauza durerii dintilor insa te vei obisnui si vei si uita ca il porti. Incantarea ta va fi atunci cand te duci sa iti schimbe culoarea la el.

| minda23 a răspuns:

Nu o sa te doara cand se pune, dar o sa-ti ia cateva zile sa te acomodezi cu el si o sa te doara putin cand mananci sau bei ceva.