| BlueBubble a întrebat:

Hei TPUbatting eyelashes Ce jocuri gen: "Adevăr sau provocare", "Flori, fete şi băieţi", "Eu" pentru adoleşcenţi ştiţi? :* nevoie urgentă puppy dog eyes fundiţăă love struck!

5 răspunsuri:
| Lime a răspuns:

Nu mai stiu cum se joaca "eu", imi poti explica? (pe privat, daca doresti)
multumesc anticipat
http://www.tinericrestini.org/2008/11/miscare-rapida-scaunul-buclucas/
http://www.copiii.ro/articol/Jocurile+copilariei.597.html

| Lime a răspuns:

Multumesc happy

| adda_3343 a răspuns:

Suck and blow:X e fenomenal jocu:X

| BlueBubble explică:

"Eu" => se joacă din cel puţin 2 persoane şi fiecare zice pe rând "eu" şi tot aşa până râde primul. Aceluia îi pune persoana de lângă el o "poreclă" (de ex. cocoţat) şi el nu v-a mai spune doar "eu", ci v-a spune "eu cocoţat" laughing. Şi tot aşa. Dacă acceaşi pers. mai râde, i-se mai pun alte porecle tot aşa (ex. prost) şi v-a spune "eu cocoţat prost" laughing. Sper că am fost destul de explicită big grin

| SmileBăi a răspuns:

Cum ii ala eu?