| LaLaLaAM a întrebat:

Ce jocuri sa jucam pe afara eu si prietenii mei? In afara de: flori, fete si baieti, adevar sau provocare etc.

Răspuns Câştigător
| georgiana999 a răspuns:

1=Puteti sa faceti niste secvente din cele mai oribile filme sau sa mimati persoane vedete care nu va plac( atunci cand incerci sa mimezi o persoana care nu-ti place se creaza niste getsuri super haioase)
2= sa jucati lupul si painicile: trebuie un lup 4 painici o gospodina si copilul acesteia; se joaca asa: Gospodina pune paonicile,, gata facute'' sa e raceasca dupa care,, copilul'' ii solicita mamei sa ii dea ceva( o ciocolata ochelari de soare, etc) intre timp lupul vine si ia cate o paine la sfasrit cand lupul a furat toate painicutele gospodina abia atunci vede ca i-au disparut dupa care merge sa prinda ( bineinteles ca painile trebuie sa fuga de gospodina ca sa nu fie mancate).
3=Sticluta( pe umilinte pe saruturi pe provocari)
4=Puteti sa invatati pe grupui cate o coregrafie iar la sfarsit sa se tina un concurs cu juriu.

| LaLaLaAM explică (pentru georgiana999):

Cum se joaca sticluta?

| georgiana999 a răspuns (pentru LaLaLaAM):

In primul rand ai nevoie de o sticla de plastic la jumatate e litru GOALA.Toti jucatorii trebuie sa formeze un cerc iar unul din ei va rotii sticla. Daca jucati de ex pe provocari gatul sticlei indreptat spre un jucator va insemna ca el pune provocare iar dosul va arata jucatorul care trebuie sa indeplineasac sarcina. Daca gatul sticlei sau dosul se opresc intre 2 jucatori acei 2 jucatori trebuei sa joace( piatra hartie foarfeca).

5 răspunsuri:
| MarrinnKa a răspuns:

1.lupul si kulorile.big grin
2.ghiceste melodia
3.tu spui un kuvint, iar priietenul tau spune alt cuvint cu litera care s-a sfirshit cuvintul tau ex: tu:apa el:arici tu:iepure si tot asa shirul continua

| MariaAndrada4 a răspuns:

Omul negru, 9 pietre, carti,
ratele si vanatorii, magari intre oi

| Gyerman_Gennifer_1992 a răspuns:

Buna,buna!
ce jocuri putem face cu 4 persoane de a ne distra?