| Meli34 a întrebat:

Ziceti-mi multe jocuri care se joaca doar sa vorbesti cum ar fi adevar sau provocare flori fete sau baieti, eu, etc... multe va rog happy

Răspuns Câştigător
| yoelidutza a răspuns:

Telefonul fara fir si telefonul de la miezul noptii

4 răspunsuri:
| Luissa123 a răspuns:

Telefonul stricat sigur stii cum se joaca

| yoelidutza a răspuns:

Multumesc :*

| Gεσяgιαηαα a răspuns:

Telefonul american
trebuie sa fiti mai multi.
Sa ti.l explic.
Unul trebuie sa puna niste intrebari gen : Ce ai mancat aseara?
Si ceilalti ii vor spune celui de langa el un cuvant la ureche.
Cand jucatorul este intrebat,, ce ai mancat?'' el v.a raspunde ce i s.a zis la ureche, de exemplu : jucarie. Si la cine se potriveste intrebarea cu raspunsul, el va intreba jocul urmator.
Sticluta
La cati metri te.ai inecat
se joaca asa:
-candva te intreaba la cati metrii te'ai inecat,
-cine te'a salvat,
-unde te'a sarutat,
iar pers aceeia trebuie sa te sarute unde ai zis tu si de atatea ori la cati metrii te-ai inecat de ex:daca te-ai inecat la 2 metrii trebuie sa te sarute de 2 ori...
Eu" => se joacă din cel puţin 2 persoane şi fiecare zice pe rând "eu" şi tot aşa până râde primul. Aceluia îi pune persoana de lângă el o "poreclă" (de ex. cocoţat) şi el nu v-a mai spune doar "eu", ci v-a spune "eu cocoţat". Şi tot aşa. Dacă acceaşi pers. mai râde, i-se mai pun alte porecle tot aşa (ex. prost) şi v-a spune "eu cocoţat prost".

Bafta ~ Funda? Plzzzlove struck

| Meli34 explică:

Npc.da cum se joaca telefonul de la miezul noptii? poti sa explici pls?