| Ivonaa a întrebat:

Hei TPU, există vreo modalitate de a-mi putea schimba stilul de scris? HELP!

6 răspunsuri:
| mixxjim a răspuns:

Poate daca ti-ai schimba personalitatea :) Scrisul este reflectarea personalitatii fiecarei persoane, de-asta exista si grafologia si de-asta esti si folosita si de politie, si de alte institutii in scopuri foarte serioase (evaluare psihologica chiar). Pot exista momente cand daca ai timp si chef sa stai sa bibilesti special la litere si vor iesi mai altfel (nu esential diferite) dar cand esti grabit, concentrat etc tot asa o sa scrii. Uite aici ceva foarte interesant legat de grafologie si personalitatea umana (de fapt subconstientul este responsabil de forma si aspectul scrisului nostru) http://www.scribd.com/doc/975985/grafologia-si-personalitatea-umana

| KiduIcs a răspuns:

Da! happy Adica depinde si pe ce clasa esti deoarece in clasele 3-4 se formeaza scrisul. Dar incearca acasa pe o foaie de hartie sa scrii incet asa cum ti-ai dorii sa arate scrisul tau iar dupa aceea din ce in ce mai rapid. Si incearca, incearca, incearcawinking! O sa-ti reuseasca! happy Funda? puppy dog eyes

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru KiduIcs):

Da sigur, parca te crezi in povesti, bati din palme si gata apare Mos Craciun, cred ca mai mult de 12 ani nu ai.

| KiduIcs a răspuns (pentru MaTrIx8378):

Ce ai?

| MaTrIx8378 a răspuns (pentru KiduIcs):

Nu am nimic, dar nu prin modalitati d-astea iti poti schimba scrisul, alea sunt pentru copii mici, care tot incerci si degeaba.

| Alpha11 a răspuns:

Se poate e mai greu la inceput dar daca vrei se poate.
Ia caietul cuiva cu scris frumos si incearca sa faci literele ca el/ea si incet incet vei reusi