| TheBigWolf a întrebat:

Hei TPU :-p cum pot sa imi setez facebookul pe modul privat? adica sa imi poata vedea pozele si peretele doar prietenii? pas cu pas va rog big grin ofer funda!

Răspuns Câştigător
| Alexandrae a răspuns:

Buna, deci intri pe facebook si sus in dreapta ai langa casuta cu "acasa" o sageata in jos, apesi acolo si iti apare "Setarile contului " apoi mai jos "Setari de confidentialitate", apesi pe "setari de confidentialitate " apoi ai in mijlocul pagini 3 casute : "PUBLIC", "PRIETENI" si "PERSONALIZAT" apesi pe "PERSONALIZAT" si iti apare "vizibil pentru" si alegi categoria pe care o vrei. asta este tot, spor :*

8 răspunsuri:
| QuadruplePersonality a răspuns:

Peretele ţi-l vede toată lumea. Poţi să comtrolezi doar postările de pe perete.
La săgeata în jos, de lângă Acasă ai Setări de confidenţialitate. La Ajustaţi confidenţialitatea implicită bifează Prieteni. Sub, ai alte 5 opţiuni, pe care poţi să le modifici după bunul tău plac.
Când eşti intrat pe peretele tău, la fiecare postare ai un buton care îţi oferă posibilitatea să alegi cine să vadă postarea respectivă, fiecare în parte, iar tu alegi Prieteni.
Ca pozele să fie şi ele private, sub fiecare album pe care îl ai, iar ai opţiunea de a alege cine poate vedea pozele din album, tu alegi Prieteni.
Dacă ai nedumeriri, o să-ţi explic cu plăcere ^^.

| JoeTPU a răspuns:

Dai sus la setari si dai click pe setari de confidentialitate. si a doua optiune e ajustati confidentialitatea implicita si sunt 3 casute, si selectezi prieteni!
Daca vrei numai fotografiile dai la albume si dai Setari
Papa PwP:*

| TheBigWolf explică:

Multumesc mult tuturor! :*

| TheBigWolf explică:

Pentru toti cei care m-ati ajutat :-p ne putem ''intalni'' pe facebook laughing Teocan Adrian Ionut :-pwinking

| alinaalinaalina a răspuns:

Buna ionut.in primul rand trebuie sa dai in dreapta sus (colt) la "setari de confidentialitate" si selectezi acolo "PRIETENI" apoi dai pe peretele tau (unde iti apare toate postarile tale) si sub poza ta de profila apare "perete,fotografii,informatii,etc"-intri la informatii si la fiecare categorie iti arata la sfarsitul "randului" -"EDITEAZA",dai pe oricare din categorie,adica faci clik pe "editeaza" si o sa iti faca legatura la alta pagina unde pe partea stanga iti apar toate informatiile despre tine (informatii de baza,poza de profil, prieteni si familie, etc) le iei pe fiecare in parte.la fiecare informatie iti apare in capatul randului diferite chestii (un cap de om, globul pamantesc sau un lacatel) unde tu trebuie sa faci click pe sagetuta de langa ele si sa selectezi acolo "prietenii" si dai salveaza.asa procedezi la fiecare in parte. Sper ca ti-am fost de folos :*

| pufixul a răspuns:

Intri pe Facebook, Dai sus la setari si dai click pe setari de confidentialitate. si a doua optiune e ajustati confidentialitatea implicita si sunt 3 casute, si selectezi prieteni. asta e tot ce ai de facut