| Biancaa95 a întrebat:

Poate cineva sa imi spuna cum se joaca "parola"? Si ce jocuri gen adevar/provocare, fete filme si baieti, sticluta etc. mai stiti?

Răspuns Câştigător
| Ale11Aly a răspuns:

Păi...Parola chiar nu știu.Adevăr/provocare unul îl întreabă pe altul ce alege, iar după dacă alege provocare îl provoacă să spună sau să facă ceva. Fete filme și băieți mai există multe categorii...doi se duc si aleg un numar iar ceilalti incearca sa il ghiceasca, cel care il ghiceste alege o categorie si cei doi aleg un raspuns dar nu zic care al cui este. Daca cel care a ghicit numarul alege raspunsul unuia trece cu el si jocul reincepe.La sticluta iei o sticla si o invarti pe podea sau pe un loc drept.Pe cel care cade (Exista multe categorii EX:saruturi, adevar, provocari etc.) aceluia trebuie sa i se puna ceva din categoria din care jucati. Cam atat!

1 răspuns:
| aluna2000theo a răspuns:

Ochi albastri(2 copii se duc si isi aleg o tara sau oras si cu ce litera incepe acea tara/oras trebuie sa isi gaseasca un adjectiv pe care sa il mimeze ex. suntem din Rusia si suntem...(si acei copii mimeaza ce sunt)si cine ghiceste primul ca ei am minat de exemplu ca sunt rai alege cu cine sa se duca se mimeze(alege unul dintre cei 2 copii care au mimat).