| notsurewhoiam a întrebat:

Stiu ca poate o sa sune ciudat intrebarea dar nu e chiar asabig grin.Mai frecventez cafenelele si terasele cu prietenii si mereu apare o problema cand trebuie sa platim adica la mine cel putin. Exista cafenele in care platesti cand iti aduce comanda,cafenele in care te duci tu cu banii si platesti la casa si terasele/restaurantele in care ceri nota de plata.Ei bine de multe ori dupa ce ceream nota de plata de la ospatar nu mai puteam astepta dupa ospatar sa o ia si o lasam pe masa si plecam, lucru care mie nu mi se pare in regula.In restul nu am platit eu sau am plecat mai devreme.Deci intrebarea e cum se procedeaza adica la astfel de cafenele nu poti nici sa stai pana vede ospatarul ca ai pus banii dar nici sa pleci asa si sa lasi bani acolo.

2 răspunsuri:
| CriminalăÎnSerie a răspuns:

Ce ţi se pare aşa ciudat?

| andrei9212 a răspuns:

Bineinteles ca lasi banii acolo si pleci.Are grija ospatarul sa-i ia.