| AndreeaDeiia a întrebat:

Heii..la role de unde stiu ca rotile is din silicon sau cauciuc?
Si daca is din cauciuc unde imi pot cumpara doar roti din silicon.
P.S: stau in cluj.winking
Si cam cat costa?

11 răspunsuri:
| TPUuser199 a răspuns:

Eu am dat pe ele cam 200-250 lei [si cotiere, casca, genuchiere. etc]

| me4u a răspuns:

Rotile de role sunt din POLIURETAN, denumite popular silicon daca sunt transparente sau cauciuc daca sunt colorate. Rotile proaste sunt din PVC si nu se gasesc decat pe produse foarte ieftine. Ca sa iti schimbi rotile trebuie sa stii ce diametru aveu rotile tale vechi si sa comanzi un set. Pot incapea roti de 72mm / 76mm / 80mm etc. In general scrie pe sina. Gasesti seturi de roti bune la Skates.ro : www.skates.ro/role/accesorii-role/roti-role

| Andreea22X a răspuns:

Rotile din silicon sunt transparente happy

| AndreeaDeiia explică (pentru Andreea22X):

Ai putea sa imi dai o poza? ca si ale mele la inceput au fost transparente happy

| Andreea22X a răspuns:

Https://www.google.ro/......ps?/search astea sunt de cauciuc. cele negre

| AndreeaDeiia explică (pentru Andreea22X):

M-am linistit is de silicon, merciwinking

| Andreea22X a răspuns (pentru AndreeaDeiia):

Cu placere! Te pup.O zi buna! :*

| adelina29 a răspuns:

Nu prea sunt role care sa aiba rotile de cauciuc, insa sunt de plastic si acelea au o calitate mai proasta. Cele de silicon sunt oarecum transparente si nu fac zgomot, spre deosebire de cele de plastic (mult mai ieftine) care fac zgomot si patineaza, adica nu se invart prea bine rotilele.

Role sunt foarte multe modele dar pretul unelor noi variaza de la 250 lei la 500.

| Palko_Csabi_1998 a răspuns:

Eu mi-am luat role cu 130 Lei din Metro la Deva, si sunt foarte bune, roti cu silicon, ajustabile, confortabile.

| AndreeaDeiia explică (pentru Palko_Csabi_1998):

Eh, si eu o sa-mi i-au la anul altele noi, vara asta le-am folosit pe cele ''vechi''.
Si stii sa mergi pe ele tongue>?