| PanteraRozz a întrebat:

Heiii TPU love struck
Am si eu o intrebare big grin
Cum se iau petele de cafea? thinkingstraight face
Dau fundoiiilove struck:*

Răspuns Câştigător
| Deiiiiia a răspuns:

Aaa scuzebig grin laughing). am crezut ca te referi la cele de pe dinti :d.>
dar uite...
ca sa scoti petele de cafea de pe haine se lasa materialul aproximativ o ora, in apa cu foarte multa sare, dupa ce pata a fost stearsa cu o carpa imbibata in apa minerala gazata. happy
scuze din nou pentru. raspunsu`. anteriorwinking big grin.
Funda?batting eyelashes.

3 răspunsuri:
| Deiiiiia a răspuns:

Heiii :X kiss
Probabil ca te referi la petele de cafea care se depun pe dinti nu?happy
Mai mult de 2 cesti de cafea pe zi pot cauza patarea rapida a dintilor. Aceste pete maronii apar de obicei pe dintii din fata si sunt greu de indepartatwinking
Le poti indeparta asa: happy
1. Spala-te pe dinti dupa ce bei cafeaua.
2. Perie-te si pe dinti si pe gingii cu o perie soft pentru curatarea limbii.
3. Foloseste o pasta de dinti pentru al

birea dintilor.
4. Spala-te pe dinti cu bicarbonat de sodiu. Multi oameni au declarat ca au reusit sa indeparteze aceste pete de cafea folosind bicarbonat de sodiu. Pur si simplu pune putin bicarbonat pe pasta de dinti si perie-te usor. Nu te peria mai mult de doua ori pe saptamana.
In cazul in care nu esti multumita de rezultat, poti apela la medicul stomatolog pentru a-ti aplica un tratament corespunzator si profesional de albire a danturii.
Sper ca te.am ajutat happy>!
Succes kiss
Funda?batting eyelashes?

| PanteraRozz explică:

Nu ma pefer la cele de pe dinti laughing

| ella_7332 a răspuns:

cu vanish, sau daca materialul este alb cu clorwinking