| aan a întrebat:

Hello. Acum ceva timp obisnuiam sa ma joc afara cu prietenii, dar acum majoritatea stau toata ziua in casa si se joaca pe calculator. (nici macar nu fac ceva serios) Si na', nu prea am ce face. Aveti vreo idee cum mi-as putea face prietenii sau sa-mi ocup timpul cu ceva? Nu prea am calitati care m-ar putea ajuta la asta si sunt putin rusinos.

Răspuns Câştigător
| Andaa_2747 a răspuns:

Hei...
ai putea vbi cu prietenii tai si sa le spui ca ti`e dor de vremurile cand erati impreuna...sunt sigura ca nu toti vor sta in casa sa se joace...

Si daca nu reusesti nimic... te`ai putea uita la filme.sa citesti o carte buna...sa asculti muzica.
sunt multe chestii de facut. ia`ti mp3 si du`te la alergat.sau plimba`tetongue
sper ca ti-am fost de ajutorbig grin

6 răspunsuri:
| Daria a răspuns:

-plimba-te singur prin oras
-mergi la piscina/plaja
-deseneaza
-confectioneaza lucruri
-canta la chitara/pian/tobe/solo
-citeste
-uita-te la seriale/filme pe net
-asculta muzica
-fa curat in camera ta

| εїз a răspuns:

Caută. ţi un job, du. te în parc, alătură. te de cei care fac parkour, şi învata şi tu un sport nou.
Baftă!

| anotherchild a răspuns:

Sincer si eu m-am obisnuit sa stau numai in casa. Si cateodate vreau sa ies pe afara dar parca mi-e `rusine` - ma simt prost.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Lasa rusinea...

| aan explică:

Nu-mi plac deloc sporturile periculoase. (cum ar fi parkour)
Nu pot sa-mi iau un job inca. Debia trec in a 8-a.
Nu pot sa merg la piscina din cauza unei probleme de sanatate.
Stiu sa cant la pian. happy
Andaa, poate fii o idee buna ce ai spus tu.
Eu cind am pus intrebarea asta m-am gindit mai mult cum as putea sa-mi fac prieteni noi. Si chiar asta vreau.

| Vanessa_4429 a răspuns:

Acum mai multi copii stau la calculator decat pe afara sfatul meu este sa-ti faci prieteni noi.