| Xexexexexer a întrebat:

Hello.

E o idee proasta sa ma apuc sa renovez casa in timpul iernii? Daca stau in alta parte cat timp se renoveaza. Trebuie schimbate geamurile, usile, centrala noua, etc. Sunt multe de facut si nu am rabdare sa mai astept pana in primavara... Doar din noiembrie am timp.
Ce parere aveti?

Răspuns Câştigător
regis
| regis a răspuns:

Lucrările la interior se fac de obicei iarna, vara mesterii sunt ocupati cu exterioarele. Liniștit te poti apuca in noiembrie.

10 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Cred ca-i o idee proasta sa renovezi casa iarna, fiindca materialele de cosntructii nu fac priza buna, ingheata, crapa, cade faianta, se crapa cimentul si intr-un an-doi, trebuie sa refaci totul la casa.

Cea mai buna perioada de renovari este primavara sau toamna

| relian a răspuns:

Sa schimbi usi, centrala, faci cand poti, nu vad ce problema ar fi.

| Frank51 a răspuns:

De ce să fie o idee prostească când poți bine mersi să încălzești apartamentul? Mai ales că la noi iarna nu mai e iarnă de vreo 5 ani, în noiembrie nu e frig încă.

| Holiday a răspuns (pentru Frank51):

Noiembrie nu e iarna.

| Frank51 a răspuns (pentru Holiday):

Unde am zis că noiembrie e iarnă?

| Holiday a răspuns (pentru Frank51):

"Mai ales că la noi IARNA nu mai e iarnă de vreo 5 ani, în NOIEMBRIE nu e frig încă."

Esti analfabet functional?!

| Frank51 a răspuns (pentru Holiday):

Ești prost?

Răspuns utilizator avertizat
| Zedge a răspuns:

Dacă e de schimbat geamuri, centrala, nu recomand iarna.